گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
آگوست 10, 2014 کد خبر : 28872 خبر ها

بیماران و سالمندان گیلانی در ساعات گرم، از تردد غیرضروری اجتناب کنند

بیماران و سالمندان گیلانی در ساعات گرم، از تردد غیرضروری اجتناب کنند

گیلانیان : اداره کل هواشناسی گیلان در اطلاعیه ای؛ از سالمندان ، بیماران قلبی ، عروقی و ریوی و خردسالان خواست در ساعت گرم روز تا پایان هفته جاری، از رفت و آمدهای غیر ضروری خودداری کنند.

هواشناسی در این اطلاعیه که در عصر شنبه اختیار ایرنا قرار گرفت، اعلام کرده است: نقشه های هواشناسی بیانگر تداوم هوای گرم و مرطوب در نواجی جنوبی خزر تا پایان هفته جاری است و بر این اساس پیش بینی می شود که بیشینه دما در روزهای پایانی هفته جاری بین ۳۲ تا ۳۶ درجه سلسیوس هم برسد.

اداره کل هواشناسی گیلان در این اطلاعیه، این وضعیت را برای سالمندان، بیماران قلبی و عروقی ، ریوی و خردسالان قابل تحمل ندانسته و از آنها خواسته که در ساعات گرم روز ، از رفت و آمدهای غیرضروری خودداری کنند.

هواشناسی به مسافران و ساکنان حاشیه جنگل ها نیز توصیه کرده که به علت خشک بودن برگ درختان، در صورت امکان از روشن کردن آتش پرهیز کنند و در صورت نیاز به روشن کردن آتش، از خاموش شدن قطعی آن اطمینان یابند.

هواشناسی همچنان تاکید کرده که شالیکاران نسبت به برداشت محصول خود در این مدت اقدام کنند و مرغداری ها و صاحبان استخرهای پرورش ماهی تمهیدات لازم را انجام دهند.

هواشناسی روزهای شنبه و یکشنبه برای استان گیلان را هوایی صاف تا قسمتی ابری و برای روز دوشنبه هوایی صاف تا قسمتی ابری گاهی رشد ابر پیش بینی کرده است.

براساس این پیش بینی ها در این مدت دریای خزر در سواحل گیلان برای شنا با احتیاط مناسب است/منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی