گیلانیان
پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ Thursday, 21 October , 2021
نوامبر 11, 2014 کد خبر : 31231 خبر ها

بیمارستان‌های دولتی گیلان درجه‌بندی می‌شوند

بیمارستان‌های دولتی گیلان درجه‌بندی می‌شوند

گیلانیان : معاون درمان علوم پزشکی گیلان گفت: درجه‌بندی بیمارستان‌های دولتی گیلان مانند هتل‌ها سه، چهار و پنج ستاره می‌شوند.

محمدتقی‌ آشوبی با اشاره به اجرای مرحله سوم طرح ملی نظام سلامت اظهار کرد: گام سوم این طرح، اعلام تعرفه‌های خدمات ارزش نسبی پرداختی است.

وی با بیان اینکه در این مرحله، پرداختی بیماران از بابت دریافت خدمات درمانی کاهش یافته است، تصریح کرد: بیماران با دفترچه بیمه روستایی سه درصد و دفترچه بیمه شهری شش درصد فرانشیز پرداخت می‌کنند.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در اجرای طرح تحول نظام سلامت بیماران بستری در بیمارستان‌های دولتی دغدغه مالی ندارند، گفت: بیمارانی که بیمه نیستند در هنگام بستری شدن بیمه می‌شوند.

وی مرحله سوم طرح نظام سلامت را مقابله با پدیده زیرمیزی عنوان کرد و یادآور شد: برای مقابله با این پدیده در گیلان اقدام‌های خوبی صورت گرفته است.

آشوبی با اعلام سامانه تلفنی ۱۶۹۰ برای پاسخگویی به شکایات و پرسش‌های بیماران در زمینه پدیده زیرمیزی، خاطرنشان کرد: با این شماره به شکایات بیماران در کمترین زمان رسیدگی و پاسخ داده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بیماران هیچ مبلغ اضافی نباید پرداخت کنند، یادآور شد: در بیمارستان‌های خصوصی نیز اقدام‌هایی صورت گرفته مبنی بر اینکه بیماران غیر از تعرفه‌های مصوب دولت پرداختی نداشته باشند.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به برنامه‌های آینده این حوزه تصریح کرد: برای برنامه آینده در بخش خصوصی ۲۵ درصد تعرفه آزمایشگاهی کاهش می‌یابد.

وی درجه‌بندی بیمارستان‌های دولتی گیلان را از برنامه‌های دیگر حوزه درمان علوم پزشکی عنوان کرد و متذکر شد: بیمارستان‌ها مانند هتل‌ها بر اساس سه‌ ستاره، چهار ستاره و پنج ستاره درجه‌بندی می‌شوند.

آشوبی یادآور شد: در تلاش هستیم تا سال آینده حداقل بیمارستان‌ها سه ستاره شوند./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

پیشرفت فیزیکی ۶۴ درصدی پست ۲۳۰ کیلوولت غرب رشت

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان :

پیشرفت فیزیکی ۶۴ درصدی پست ۲۳۰ کیلوولت غرب رشت