گیلانیان
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ Saturday, 16 January , 2021
دسامبر 1, 2020 کد خبر : 80479 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

بیمارستان های پورسینا و رازی رشت تجدید بنا می شوند

بیمارستان های پورسینا و رازی رشت تجدید بنا می شوند

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور با احداث بیمارستان های جایگزین پورسینا و رازی رشت خبر داد و گفت: این دو پروژه بیمارستانی به صورت دو بلوک بیمارستان جامع در محل بیمارستان های فعلی پورسینا و رازی احداث خواهند شد.

ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور در سازمان برنامه‌و بودجه کشور با محمدباقر نوبخت دیدار و در باره  پروژه های عام‌المنفعه حوزه سلامت، جذب پرستاران ۸۹ روزه و سایر مسایل مهم حوزه بهداشت و درمان استان گفت‌ وگو کرد.

ارسلان سالاری با اشاره به ناکافی بودن زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان گیلان، اظهار کرد: خوشبختانه بخشی از زیرساخت‌ها حوزه سلامت استان با تلاش‌های شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر خادمان مردم رفع شده است اما شاخص های حوزه سلامت گیلان در بخش زیر ساخت ها همچنان از متوسط شاخص‌های بهداشت و درمان کشور بسیار عقب تر است.

او افزود: یکی از مطالبه اصلی مردم و مسئولان استان ایجاد بیمارستان جامع در رشت است که در یک سال اخیر طی چندین نشست با مسئولان عالی کشور ازجمله رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه و همچنین مقامات عالی وزارت بهداشت و درمان، مشکلات و چالش‌های حوزه سلامت را طرح و برای برون رفت از وضعیت فعلی این حوزه به ویژه تجدید بنای بیمارستان های پورسینا و رازی را به صورت دو بلوک بیمارستانی جامع در دستور کار قرار دادیم که مورد موافقت مسئولان امر قرار گرفت و هم اکنون فرایند انجام این پروژه ها در سطح ملی در حال پیگیری است.

سالاری با اشاره به قدمت بالا و فرسودگی بیمارستان های رشت به ویژه پورسینا و رازی، خاطرنشان کرد: پیگیری احداث و گنجاندن طرح توسعه ‌این بیمارستان‌ها در لایحه بودجه سال آینده کشور در دستور کار قرارگرفته و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور نیز بر اصلاح ساختارهای بخش درمان استان ازجمله احداث بیمارستان‌های جایگزین پورسینا و رازی رشت تاکید دارد.

او همچنین از مساعدت رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور به جهت توسعه فضای آموزشی سایت لاکان و همچنین تکمیل زیرساخت‌های بخش درمان در آن اشاره کرد و گفت: ما به جدیت پیگیر احداث بیمارستان جایگزین شفا در سایت جامع دانشگاهی لاکان هستیم و این مهم نیز با موافقت رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه قرارگرفته و بنا بر قول ایشان قرار است احداث این بیمارستان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ نیز لحاظ شود.

 سالاری با بیان اینکه کشور در شرایط بسیار سخت مالی به سر می‌برد و جذب بودجه‌های ملی سخت اما ممکن است، تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای افزایش زیرساخت‌های سلامت و ارتقای شاخص‌های بهره‌وری به کارخواهیم گرفت و تحقق این مهم درگرو همدلی و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود استانی و ملی به ویژه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی است.

موافقت رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با تبدیل وضعیت پرستاران ۸۹ روزه گیلان

نوبخت با درخواست دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت تبدیل وضعیت پرستاران ۸۹ روزه که در ایام سخت بحران کرونا به یاری کادر درمان استان آمدند موافقت کرد.

سالاری با بیان اینکه در زمان بحران کرونا تعدادی از پرستاران داوطلب با ایثار و از خود گذشتگی به یاری دانشگاه علوم پزشکی آمدند ودر کنار سایر پرستاران و کادر درمانی خدوم این دانشگاه به بیماران کرونایی خدمت کردند، گفت: این دانشگاه نیز بنا به وظیفه ذاتی خود در خصوص جذب و بکارگیری قانونی این گروه از کارکنان از اول سال تا کنون مکاتبات عدیده ای با وزارت متبوع و سازمان برنامه و بودجه کشور انجام داده بود که این مکاتبات و پیگیری ها نتیجه داد و با جذب پرستاران قرار داد ۸۹ روزه این دانشگاه به صورت شرکتی موافقت شد که بزودی این گروه از پرستاران ۸۹ در قالب نیروهای شرکتی تبدیل وضع خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشد شاخص‌های ارتباطی در گیلان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان :

رشد شاخص‌های ارتباطی در گیلان

پدافند غیر عامل در حوزه سلامت باید جدی گرفته شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

پدافند غیر عامل در حوزه سلامت باید جدی گرفته شود

لزوم تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام نوسازی / اعتبار استانداردسازی گرمایشی مدارس، افزایش یابد

استاندار گیلان در دیدار با رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور عنوان کرد؛

لزوم تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام نوسازی / اعتبار استانداردسازی گرمایشی مدارس، افزایش یابد

کاهش خریداران مرغ در گیلان

رییس اتحادیه مرغداران گیلان :

کاهش خریداران مرغ در گیلان