گیلانیان
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ Monday, 1 March , 2021
سپتامبر 19, 2015 کد خبر : 41007 خبر ها

معاون وزیر راه وشهرسازی کشور در رشت:

بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی پروفسور سمیعی در رشت احداث می‌شود

بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی پروفسور سمیعی در رشت احداث می‌شود

گیلانیان : معاون وزیر راه وشهرسازی کشور گفت: بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی شهرستان رشت که به‌نام چهره ماندگار استان گیلان پروفسور سمیعی نام‌گذاری شده است در زمینی به مساحت ۴۶ هزار متر مربع و با زیر بنای ۳۶هزار متر مربع در ۳ تا ۹ طبقه درحال اجراست.

محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه پیش از ظهر امروز با هدف بررسی روند پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام بیمارستانی، از بیمارستان‌های در دست ساخت رشت، رضوانشهر وتالش بازدید کرد و بازدید از بیمارستان آستارا نیز در برنامه کاری خود دارد.

وی در ابتدا از مراحل اجرایی احداث بیمارستان رشت بازدید کرد و اظهار داشت: بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی شهرستان رشت که به‌نام چهره ماندگار استان گیلان پروفسورسمیعی نام‌گذاری شده است در زمینی به مساحت ۴۶ هزار متر مربع و با زیر بنای ۳۶هزار متر مربع در ۳تا ۹ طبقه درحال اجراست که عملیات اجرایی آن از سال ۸۸ با ظرفیت۲۰۰ تخت آغاز شده و در حال حاضر۳۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با توجه به گستردگی وحجم پروژه خاطرنشان کرد: تاکنون برای اجرای این پروژه، اعتباری بالغ بر ۱۸میلیاردو ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است وبرای تکمیل آن نیزاعتباری بالغ بر۱۰۰میلیارد تومان نیاز است.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی کشور در ادامه از بیمارستان ۳۲ تختخوابی رضوانشهر بازدید کرد و افزود: این مرکز درمانی با زیربنای ۳۶۴۰ مترمربع در سه طبقه و در زمینی به مساحت۹۵۰۰ متر مربع احداث شده است و با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد در اولویت تکمیل وافتتاح پروژه‌های بیمارستانی قرار دارد.

بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی تالش نیز با پیشرفت فیزیکی ۶۸درصد از دیگر مراکز درمانی است که توسط معاون وزیر و هیئت همراه مورد بازدید قرار گرفت و  او در پایان سفر یک‌ روزه خود بازدید از بیمارستان ۱۳۰ تختخوابی آستارا را در دستور کار دارد.

بیمارستان آستارا از جمله مصوبات دور نخست سفر رئیس جمهور وقت بود،که از سال ۸۷ آغاز شد و از ابتدای مرحله ساخت تاکنون اعتباری بالغ بر۳۹ میلیاردتومان برای اجرای آن هزینه شده است.

این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲۰هزار و ۷۰۰ متر مربع در ۱۲هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا و چهار طبقه احداث شده است که در آن بخش‌هایی چون اورژانس، اتاق عمل، درمانگاه، اتاق بستری، مراقبت‌های ویژه، نوزادان، زنان و زایمان، خدمات اورژانسی و رادیولوژی، سونوگرافی و آزمایشگاهی پیش‌بینی شده است و در حال حاضر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد./ منبع : روابط عمومی راه و شهرسازی گیلان،

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “