گیلانیان
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ Tuesday, 2 June , 2020
اکتبر 18, 2019 کد خبر : 75442 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت :

بیماری‌های منتقله از پشه به انسان در گیلان وجود ندارد

بیماری‌های منتقله از پشه به انسان در گیلان وجود ندارد

گیلانیان : رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد پشه‌ای که ما نگران بیماری آن هستیم در استان گیلان وجود ندارد اما باید اقدامات کنترلی خود را افزایش دهیم.

حمدمهدی گویا صبح امروز در جمع خبرنگاران در رشت اظهار داشت: ما یک تیم برجسته متشکل از متخصصان و صاحب‌نظران کشوری در رابطه با بیماری‌هایی که از طریق پشه به انسان منتقل می‌شود داریم.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به دلایل انتقال بیماری از پشه به انسان گفت: تغییرات آب و هوایی موجب شد بیماری‌هایی که از طریق حشرات منتقل می‌شوند افزایش یابند و کشورهای همسایه ایران به‌شدت با این نوع بیماری‌ها از جمله تب دنگی درگیر هستند و تخت‌های بیمارستانی آنان پر از بیمارهای این‌چنینی است‌.

وی با بیان اینکه ما نیز باید با پیشگیری، بهسازی محیط و کنترل حشرات از شیوع این بیماری در کشور جلوگیری کنیم افزود: افزایش شهرنشینی یکی دیگر از عوامل افزایش انتقال بیماری از پشه است و اگر امکانات شهرها از نظر بهداشت محیطی مناسب نباشد و سیستم فاضلاب، آبیاری و جمع‌آوری زباله استاندارد نباشد موجب تبدیل این شهرها به کانونی برای ایجاد و گسترش این نوع بیماری‌ها می‌شود.

گویا گیلان را یک استان حیاتی و مهم در کشور دانست و خاطرنشان کرد: گیلان از مرزهای ارزشمند کشور است و برنامه‌ریزی برای پیشگیری و کنترل بیماری‌های مربوط به حشرات در این استان برای ما اهمیت زیادی دارد و بررسی‌های اولیه ما نشان می‌دهد که این نوع پشه که ما نگران بیماری آن هستیم در این استان وجود ندارد اما باید اقدامات کنترلی خود را افزایش دهیم.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه فاصله‌ای بین سلامت مردم گیلان و سلامت بین‌المللی و مسائل اقتصادی این استان وجود ندارد ابراز داشت: پیشگیری از شیوع بیماری‌ها در اولویت برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گام عملی جهش تولید با تصویب لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی برداشته شد

رئیس هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان :

گام عملی جهش تولید با تصویب لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی برداشته شد

سیاست دولت نه حفظ موجود بلکه بهبود شرایط است

رئیس سازمان برنامه و بودجه :

سیاست دولت نه حفظ موجود بلکه بهبود شرایط است

روند تخریب‌های ناشی از بحران‌های طبیعی با برنامه‌محوری مدیریت شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان :

روند تخریب‌های ناشی از بحران‌های طبیعی با برنامه‌محوری مدیریت شود