گیلانیان
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022
ژوئن 20, 2013 کد خبر : 19605 خبر ها

محمد حسین قربانی :

بیمه همگانی برای همه، اولویت دولت بعدی قرار گیرد

بیمه همگانی برای همه، اولویت دولت بعدی قرار گیرد

گیلانیان : محمد حسین قربانی عضو کمسیون بهداشت مجلس ایجاد بیمه همگانی برای همه افراد جامعه را اولویت دولت اینده دانست و گفت: اکنون بیمارستان های ما دچار مشکلات دارویی هستند که باید سریعاً برطرف گردد.

به گزارش الف، این نماینده مجلس گفت: دولت آینده اگر قانون را مصداق خود قرار دهد قانون همه چیز را مشخص کرده است، در وهله اول دولت می بایست همه بیمه ها را تحت عنوان بیمه سلامت ایرانیان یکسان کند و همه مردم از بیمه درمانی بهرمند شوند. اگر قانون محور دولت آینده قرار گیرد وضعیت بهداشت و درمان نیز بهبود می یابد.

وی افزود: به اعتقاد من بیمه همگانی برای همه باید اولویت دولت بعدی باشد. همانطور قانون عنوان کرده و در برنامه  پنجم توسعه مشخص است تا پایان دولت یازدهم بهداشت و درمان می بایست برای همه رایگان باشد دولت هم باید نسبت به این موضوع اهتمام ورزد و باید شاخص دولت آینده قرار گیرد.

قربانی گفت: ما اعتقاد داریم که محور توسعه پایدار انسان سالم است و دولت باید شرایطی را فراهم کند که همه مردم دغدغه ای در مورد سلامت خود نداشته باشند.

عضو کمسیون بهداشت تصریح کرد: اکنون بیمارستان های ما دچار بحران دارویی هستند که این باید به هر نحو برطرف شود، نباید اینطور باشد که مردم هر روز در حوزه سلامت با کمبود دارو مواجه باشند و این امر جزء مشکلات روزمره مردم باشد. در شرایط کنونی مردم برای یک بیماری کوچک هزینه های گزاف می دهند که نمی بایست این روند در دولت بعدی ادامه یابد.

وی افزود: بیمارانی که اکنون به بیمارستان مراجعه می کنند هزاران دغدغه از تامین دارو تا مخارج بیمارستان را دارند. در دولت آقای احمدی نژاد علیرغم اینکه کارهای خوبی در زیر ساخت ها انجام شده اما دخالت های مکرر وی در حوزه های مختلف باعث شده که حوزه بهداشت و لامت ضرر ببیند.

به اعتقاد این نماینده مجلس حوزه بهداشت و سلامت در دولت های نهم و دهم در اولویت ویژه ای نبود، ما شاهد بودیم که به غذای سگ و دسته بیل و … ارز تعلق می گیرد اما برای واردات دارو هیچ گونه ارزی اختصاص نمی یابد. این ناشی از عدم وجود یک اراده کافی برای در اولویت قرار دادن بهداشت بود.

قربانی اظهار داشت: دولت آینده می بایت با انتخاب افراد کاردان و قوی و همچنین توجه ویژه به این حوزه، حوزه بهداشت را از نابسامانی ها کنونی درآورد. نمایندگان مجلس هم باید نظارت قوی بر دولتمردان و مسئولین بهداشتی مردم داشته باشند. نباید گذاشت بهداشت مردم درگیر سیاست و … شود و مردم ضرر کنند.

وی در پایان تاکید کرد: وضعیت کنونی بهداشت و درمان وضعیت بدی دارد، اکنون بیمارستان ها با کمبود دارو مواجه هستند و بیمارستان ها به خصوص بیمارستان های دولتی برخورد خوبی با ارباب رجوع ندارند. قانون صراحتا اعلام می کند که فقط سی از هزینه های درمانی بر عهده بیمار است اما در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد این هزینه ها برعهده بیماران است.

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی