گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
دسامبر 12, 2013 کد خبر : 23055 خبر ها

استاندار گیلان :

بیکاری جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله گیلان بالای ۳۵ درصد است !

بیکاری جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله گیلان بالای ۳۵ درصد است !

اختصاصی گیلانیان : استاندار گیلان در گردهمائی ائمه جمعه استان گفت :غفلت فرزندان استان است که از ظرفیت های شخصیت هایی همچون آیت ا… قربانی و دیگر علمای بزرگ گیلان در حوزه های دینی ، فرهنگی و علمی کشور بیشتراستفاده نمی شود .

وی با بیان اینکه  ائمه جمعه یاوران استاندار در شهرستان ها هستند ، افزود :  ائمه جمعه پناهگاهی مطمئن برای شنیدن درد دل های مردم و انتقال کننده خواسته های آنان به مسئولین هستند .

نماینده ی عالی دولت در گیلان افزود : به همه مدیران و معاونین توصیه اکید نمودم بنا به سلیقه خود در ضف اول یکی از نمازهای باشکوه جمعه حاضر شوند تا ضمن آشنائی با مسایل استان پاسخگوی مردم عزیز باشند .

استاندار گیلان بااشاره به دغدغه های ائمه ی جمعه گفت : ما دغدغه های مشترکی داریم که چرا گیلان با همه ی امکانات و توانمندی ها و فرصت های توسعه و مردمان فرهیخته از استان های دیگر عقب تر است .

دکتر نجفی افزود : دربخش اشتغال مایه ی تأسف است که بین جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله بیکاری بالای ۳۵ درصدداریم که اگر از هر سه تحصیلکرده خانواده فقط یکی مشغول به کار می شد امروز ما با چنین مشکلی مواجه نمی شدیم .

وی با بیان اینکه باید حوصله داشت با صبر و تدبیر کار ها را به جلو برد ، اظهار داشت : من از مدیران  خواسته ام که به مردم راست بگویند و اگر با صداقت با مردم صحبت کنیم آنها کاستی های ما را می پذیرند .

وی تأکید کرد : همواره مردم در صف اول نظام هستند و با ما همراهی کرده اند .

وی با بیان اینکه یکی از راههای بزرگ توسعه ی کشورها توسعه ی زیرساخت های حمل و نقل بویژه راه آهن است گفت : اعتبار تکمیل آزاد راه رشت به قزوین نیز از طریق جذب فاینانس ۶۴۰ میلیارد تومان تأمین می شود .

استاندار گیلان با بیان اینکه پیگیری بازکردن قفل مشکلات پروژه های بزرگ استان برنامه ی من درکوتاه مدت است ، گفت : ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز راه آهن قزوین به رشت تا انزلی از بودجه ی سال ۹۳ و ۸۰۰ میلیارد تومان هم از طریق فاینانس تأمین می شود و دولت تأکید دارد راه آهن و ۱۱ کیلومتر باقیمانده ی آزاد راه به سرعت به بهره برداری برسد .

دکتر نجفی گفت : البته ۴ کیلومتر از آزادراه در حوزه ی منجیل با ۳۵ میلیارد تومان اعتبار تا شب عید افتتاح می شود.

وی سد شفارود را که سال ها معطل مانده سومین طرح بزرگی دانست که با فاینانس تکمیل می شود، تصریح کرد: هزینه ۱۷۰ میلیون یورویی ساخت سد شفارود نیز ازاین طریق جذب می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان در مورد بخش کشاورزی اظهار داشت : در کشاورزی خیلی از فرصت ها از دست داده شد و من در این مدت سعی کردم حل مشکلات بخش های چای ، ابریشم ، زیتون ، برنج و بادام را پیگیریم نمایم .

اخبار مرتبط

نظرات

  • بسمه تعالی
    با سلام خدمت استاندار محترم
    تقاضا دارد که اولین کاری را که می کنید بررسی کنید مجریان تهیه نرخ بیکاری از چه قماشی هستند. آیاکارمندی که با ماشین ۲۰۰ میلیونی جلوی معاونت برنامه ریزی مانور می دهد دغدغه بیکاری من و امثال من را دارد. …

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی