گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
ژوئن 15, 2014 کد خبر : 27745 خبر ها

استاندار گیلان:

بیکاری ۷۰ درصد فارغ‌التحصیلان گیلان قابل تحمل نیست

بیکاری ۷۰ درصد فارغ‌التحصیلان گیلان قابل تحمل نیست

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: نمی‌توانیم نظاره‌گر بیکاری ۷۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی گیلان با وجود نعمت‌های فراوان و محور قرار دادن کشاورزی این استان باشیم.

محمدعلی نجفی ظهر امروز در جمع کشاورزان برتر گیلان با تبریک هفته جهاد کشاورزی اظهار کرد: هر روز باید روز جهاد و خدمت به کشاورزان و روستاییان باشد.

وی گیلان را استانی کشاورزی خواند و افزود: گیلان در تولید محصولاتی مانند فندق، گل گاوزبان، بادام‌زمینی، ماکیان، صید و صیادی، چوب و صنوبرکاری، مرغ اجداد و… رتبه دوم کشوری را دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه این استان با وجود مزیت‌ها برتر در تولید محصولات کشاورزی نباید در اشتغال جزو پنج استان نخست کشور باشد، تصریح کرد: بیکاری گیلان با کشاورزی همخوانی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم نظاره‌گر این باشیم که ۷۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان با وجود نعمت‌های فراوان و با محور قرار داشتن کشاورزی بیکار باشند.

نجفی با اشاره به اینکه امید زیادی به بخش کشاورزی وجود دارد، گفت: مشکلات استان در بخش اشتغال با دست کشاورزان برطرف می‌شود.

وی بحث آموزش و ترویج در توسعه بخش کشاورزی، توجه به دانش فنی، تشکل‌های کشاورزی و استفاده از مددکاران ترویجی را مورد تاکید قرار داد و نقش آنها را در توسعه بخش کشاورزی تاثیرگذار دانست.

امروز توسط استاندار گیلان از تولید کننده برنج هاشمی و علی‌کاظمی به صورت ویژه تجلیل شد.

در ۳۵۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری کشور برنج هاشمی و در ۵۰ هزار هکتار از شالیزارها نیز علی کاظمی کشت می‌شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی