گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
ژانویه 19, 2016 کد خبر : 45196 خبر ها

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری

تاسیسات گردشگری باید در چارچوب نرخنامه های مصوب عمل نمایند

تاسیسات گردشگری باید در چارچوب نرخنامه های مصوب عمل نمایند

گیلانیان : مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری: باید تلاش شود تا با نگاهی چندسویه و با تامین منافع همه جانبه نگر در حوزه گردشگری، فضای بهتری در مناسبات اقتصادی این صنعت حاکم نمود.

رضا علیزاده در تشریح این مطلب با بیان اینکه بنا بر قوانین موجود، نرخ تاسیسات گردشگری تابع سیاست های کمیسیون نرخ گذاری و جزو مبانی حاکمیتی است، اظهار داشت: در این راستا چنانچه تصمیمی درخصوص تعیین نرخ نامه های واحدهای گردشگری گرفته شود باید مبنای کارشناسی در کمیسیون مربوطه را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اساسا آن چیزی که مبنای نرخ گذاری خواهد بود تابعی از عرضه و تقاضا ، استانداردسازی و ارائه کیفیت خدمات بوده و این چارچوب کمک می نماید تا گردشگران در راستای هزینه کرد برای سفر با انگیزه بیشتری مقاصد گردشگری خود را انتخاب کنند.

علیزاده خاطرنشان کرد: گردشگری؛ زنجیره ای از خدمات را در برمی گیرد که در کنار هم قرار گرفتن هر یک بسته های سفر را آماده می سازد.

این مسئول، نوع خدمات و شیوه مناسبات هریک از عرضه کنندگان خدمات گردشگری در تعیین تعرفه ها را موثر خواند و بیان داشت: با به کارگیری این شیوه می توان در زمان اوج سفر و ایام رکود گردشگری، نرخ نامه های خاص خود را ارائه نمود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان خاطرنشان کرد: باید تلاش شود بدون لحاظ کردن نگاه تک بعدی به تعیین نرخ های واحدهای گردشگری، با نگاهی چندسویه و با تامین منافع همه جانبه نگر اعم از گردشگران، جامعه میزبان و فعالان گردشگری فضای بهتری در مناسبات اقتصادی این صنعت حاکم نمود.

علیزاده در پایان بر ضرورت پیروی تشکل و مجامع امور صنفی از ضوابط ، مقررات و چارچوب های تعیین شده تاکید کرد و از آنان خواست تا از بکارگیری تصمیمات غیرکارشناسانه و فاقد وجاهت لازم اجتناب نمایند تا شاهد رونق و ارتقاء فعالیت های گردشگری با نگاهی حرفه ای و اصولی باشیم./ منبع : روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی