گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
مارس 4, 2016 کد خبر : 46661 خبر ها

تاسیس کمیته امداد شبکه طبقاتی را پر کرد

تاسیس کمیته امداد شبکه طبقاتی را پر کرد

گیلانیان : زین‌العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر با بیان اینکه در روز تاسیس کمیته امداد و احسان و نیکوکاری قرار داریم، اظهار کرد: یکی از عوامل پر کردن شکاف طبقاتی، تاسیس کمیته امداد است.

وی با اشاره به اینکه افراد به لحاظ استعداد، امکانات و شرایط زندگی با یکدیگر متفاوت هستند، افزود: تمام انسان‌ها به یک نحو و یکسان آفریده نشدند.

امام جمعه رشت ادامه داد: در هر جامعه‌ای کارتن خواب وجود دارد و اسلام برای پر کردن این شکاف و جلوگیری از فقر ذلت‌بار دو راه قرار داده و راه نخست اینکه دولت را موظف کرده تا به نیازمندان کمک کند.

وی با بیان اینکه در کتاب منشور مملکت‌داری فصل هفتم را به امر کمک به نیازمندان اختصاص دادیم، خاطرنشان کرد: حضرت علی (ع) به مالک اشتر فرمود «بخشی از بیت‌المال را برای رفع مشکل نیازمندان اختصاص بده و فردی مورد اطمینان را در رأس آن قرار بده که خدا ترس باشد».

آیت الله قربانی تواضع انسان نسبت به نیازمندان را مهم خواند و یادآور شد: مرحوم عسکراولادی فردی متدین و مسلمان و نماینده ولی فقیه در کمیته امداد بود.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه تمام شهروندان در نظام اسلامی باید مورد تکریم باشند، افزود: نظام حکومت اسلامی تمام نیازمندان را جزو عائله خود می‌داند اما تمام کارها نباید به عهده دولت گذاشته شود.

وی گفت: عواطف انسانی باید در جامعه زنده باشد و تمام مردم اهل نیکوکاری باشند و مردم روحیه کمک به دیگران را در خود زنده کنند.

آیت الله قربانی به هفته درختکاری و حفظ منابع طبیعی اشاره کرد و یادآور شد: امام صادق (ع) فرمود مردم پس از مرگ از شش خصلتی که داشتند بهره‌مند می‌شوند که شامل فرزند صالح، آشنایی مردم با قرآن، حفر چاه آب و کاشت درخت است.

وی ایجاد آبی مانند حشمت‌رود برای استفاده مردم و برگزاری دعا و روضه و موقوفه را از دیگر خصلت‌ها دانست و تصریح کرد: انسان پس از مرگ از ثواب این خصلت‌ها بهره‌مند می‌شود.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه خداوند درخت را برای انسان آفریده و جنگل‌ها سبب حیات انسان‌ها است، خاطرنشان کرد: زباله و پساب‌ها را روانه رودخانه و تالاب‌ها نکنیم.

وی در ادامه به حوادث منطقه اشاره کرد و افزود: شورای همکاری کشورهای حاشیه خلیج فارس به حمایت از آمریکا و رژیم صهیونیستی، حزب‌الله لبنان را به عنوان تروریست معرفی کرده است.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه در دنیا بدی‌ها جایگزین خوبی‌ها شده و به جای اینکه عربستان را تروریست بدانند حزب‌الله لبنان را تروریست می‌دانند، اضافه کرد: سید حسن نصرالله اعلام کرد اجازه نمی‌دهیم دیگران از این فضولی‌ها انجام دهند.

بداخلاقی‌های انتخاباتی موجب آسیب به طهارت انتخابات می‌شود/واعظ طبسی سرباز خادم اسلام بود

وی درباره حضور مردم در انتخابات خاطرنشان کرد: ملت ایران با لبیک به مقام معظم رهبری در هفتم اسفند پای صندوق‌های رأی رفته و نمایندگان خود را با ۶۲ درصد مشارکت انتخاب کردند.

امام جمعه رشت گفت: برخی در انتخابات بد اخلاقی‌هایی انجام دادند و شخصیت‌های انقلابی در قالب مجلس خبرگان را حذف کردند و عده‌ای در رسانه‌ها بداخلاقی دیگر کرده و با نسبت انگلیسی دادن به شخصیت‌ها، روحیه مردم را جریحه‌دار کردند.

وی حفظ حرمت شخصیت‌های انقلاب را مورد تأکید قرار داد و متذکر شد: اکنون برخی در حال پرونده‌سازی هستند و این بد اخلاقی‌ها موجب آسیب و صدمه به طهارت انتخابات می‌شود، اصلاح‌طلب یا اصولگرا باشید اینگونه رفتار به انتخابات خدشه وارد می‌کند.

آیت الله قربانی در پایان درگذشت آیت‌الله واعظ‌طبسی را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: سرباز خادم اسلام از دست ما رفت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی