گیلانیان
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022
اکتبر 22, 2013 کد خبر : 22054 خبر ها

آقابیگی مطرح کرد:

تالاب انزلی باید با مدیریت دانش بنیان و بهره گیری از تجربیات جهانی صیانت شود

تالاب انزلی باید با مدیریت دانش بنیان و بهره گیری از تجربیات جهانی صیانت شود

گیلانیان :رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای گیلان گفت: تالاب بین المللی انزلی باید با استفاده از مدیریت دانش بنیان و بهره گیری از تجربیات جهانی حفظ و صیانت شود.

سیف الله آقابیگی ظهر سه شنبه در حاشیه نشست هم اندیشی با نمایندگان آژانس بین‌المللی جایکای ژاپن در خصوص اجرای فاز دوم مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی افزود: مجموعه تالاب انزلی به عنوان یک میراث ملی جزء تالاب های طبیعی، دا ئمی وآب شیرین کشور است.

وی اظهارداشت:  آب  ۱۱ رود اصلی و ۳۰ رود فرعی  پس از آبیاری مزارع وشالیزارها به همراه جریان های سطحی حوزه آبریزی به وسعت سه هزار و ۶۰۰ کیلو متر مربع به این تالاب می ریزد.

مدیر عامل آب منطقه ای گیلان گفت: وزارت نیرو با مدنظر قرار دادن نگرش سیستمی  و به جهت اینکه در راستای مدیریت مشارکتی با دیگر سازمان ها و مبادی ذیربط  در پیشبرد اهداف حفظ و احیای مجموعه تالاب انزلی  راهبرد مناسبی را عرضه کند در یک اقدام اساسی نسبت به انعقاد قرارداد مطالعات تعیین حد بستر و حریم تالاب اقدام  کرد.

وی افزود:  نقشه های نهایی نیز در اختیار مجموعه محیط زیست قرار گرفته تا بر اساس آن تمامی فعالیت های عمرانی شهری و روستایی و نیز ایجاد واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی پیرامون تالاب بر اساس این سند مدیریت شود.

آقابیگی  اظهارداشت: چالش بهره برداری پایدار از منابع طبیعی و به خصوص منابع آب مهمترین مسئله پیش روی است و در این راه با کمال میل آماده بهره گیری  از توان NGO ها در آگاهی رسانی و همچنین مشارکت مردمی در حفظ و صیانت از گنجینه ارزشمند تالاب انزلی خواهیم بود.

وی در ادامه ضمن استقبال از تشکیل کمیته مدیریت تالاب انزلی یادآورشد: آب منطقه ای گیلان به عنوان دستگاه موثر و اصلی که متولی مدیریت منابع آبی استان است از تشکیل کمیته مدیریت تالاب انزلی استقبال می کند./ منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی