گیلانیان
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ Wednesday, 22 September , 2021
مارس 10, 2020 کد خبر : 77546 جدیدترین های صفحه اول خبر ها مقالات سایت

مدیر مسئول :

تاملی بر سخنان استاندار گیلان در مورد کرونا !؟

تاملی بر سخنان استاندار گیلان در مورد کرونا !؟

گیلانیان : به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع غروب در نشست ویدئو کنفرانس با دبیر ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا مواردی را عنوان کرد که اهم آن به قرار زیر است:

۱ – برای پیشگیری، قطع زنجیره و چرخه انتقال این ویروس مردم باید همکاری مضاعف کنند.

سوال : این همکاری باید دو سویه باشد؛ مسئولان تا کنون چه کار کردند و چقدر به وعده های شیرین خود عمل کردند؟

۲ – رسانه‌های جمعی به ویژه صدا و سیما با استفاده از نظرات تخصصی دانشگاه علوم پزشکی، کارشناسان و نخبگان، تلاش‌های خوبی در جهت آموزش انجام دادند.

سوال : فقط گفتن ضدعفونی کردن و دستکش به دست و ماسک به صورت زدن کافیه یا این وسایل باید در اختیار عموم قرار داده شود؟ رسانه ها بعنوان زبان گویای مردم نباید این کاستی ها و ضعف مسئولان در تامین اقلام بهداشتی را نباید بیان کنند ؟

۳ – علیرغم تلاش‌های صورت گرفته ۱۰۰ درصد مردم نتوانستند از آموزش لازم بهره گیری کنند.

سوال : عدم برآورده شدن توقع استاندار دلیل بی توجهی مردم است یا ناتوانی مسئولان در اداره امور از قرنطینه کردن و تامین مایحتاج مردم دلیل این نارسایی است؟

۴ – انتظار می‌رود از طریق رسانه‌های جمعی تاکید شود که استان های شمالی در این روزها به عنوان مقصد سفر گردشگران انتخاب نشود.

سوال : آیا با سرمن، جان من می توان استان را قرنطینه کرد؟ تا حالا چقدر موفق بودید؟ آیا نباید از ابزار دیگری استفاده کرد؟

استاندار گیلان در جای دیگر گفت :

۵ – باید از مردم بخواهیم به روند حضور خود در منازل کماکان ادامه دهند و جز به اضطرار از منزل خارج نشوند.

سوال : مردم در خانه بماند خوب و لازم است ولی کافی نیست چون کارمندان و کارگران هم جزئی از همین مردم هستند که باید در محل کار حاضر شوند! آیا این خواسته و عملکرد جمع ضدین نیست؟ تکلیف مردمان گنجشک روزی چه باید بشود  روزی آنان از کجا و از چه محلی باید تامین شود تا بتوانند امرار معاش کنند؟

۶ – اجرای بخشنامه دورکاری و نوبت بندی کارکنان در راستای کاهش تردد و با اولویت بانوان و افراد مسن، باید تداوم پیدا کند.

سوال : چند درصد از کارکنان مشمول این دستورالعمل هستند؟

۷ – دکتر زارع بر اطلاع رسانی صحیح داروخانه های عرضه اقلام دارویی مورد نیاز مردم با روش ها و ابزارهای مختلف تاکید کرد.

سوال : کجاست داروهای و ملزومات بهداشتی مردم؟ تا دیروز آگهی (نداریم) به در ورودی داروخانه نصب بود و از امروز ظاهرا دستر است این نوشته به عبارت (تمام شد) تغییر نام پیدا کند؟!

۸ – نباید با هر بیان و اقدامی التهاب اجتماعی ایجاد و برای معاندان، خوراک تبلیغاتی فراهم شود.

سوال : موافقیم، حق هم همین است ولی آیا بیان کاستی ها و نارسایی ها هم ممنوع است؟ کسانیکه همه امکاناتشان فراهم است می توانند با انشاء الله ماشاء الله تمشیت امور کنند !؟

۹ – مردم هرگونه آمار را از طریق رییس و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در استان دنبال کنند.

سوال : آقای استاندار ! وقتی اداره ای رییس یا مدیر کل دارد که از طرف وزارت متبوعش منصوب می شود ، حضور (نماینده تام الاختیار) چه معنی دارد ؟ این مدیر یا کفایت و لیاقت مدیریت دارد یا ندار؛ اگر توان مدیریت ندارد ، چرا انتخابش می کنند؟ اگر مدیریت بلد است چرا با انتخاب آقا بالاسر دست و بالش را می بندند ؟

آیا جایز است از شما سوال شود : جنابعالی (استانداری) یا (نماینده تام الاختیار دولت) ؟ آیا می توان گفت : چون جنابعالی استاندار هستی نمی تواند دستورات شما لازم الاجرا باشد بلکه باید منتظر حضور (نماینده تام الاختیار دولت) در استان باشیم تا اوامرش نافذ و لازم الجرا باشد ؟!

آقای استاندار! اینجا ایران است ، نه افغانستان که بتواند شاهد تحلیف همزمانی دو رییس جمهور در یک روز شد !؟ حتما از سعدی شنیده اید : ده درویش در گلیمی بخسبد و دو سلطان در اقلیمی نگنجد !!

۱۰ – کارگروه تولید، توزیع و نظارت با جدیت بر تولید اقلام بهداشتی و تجهیزات مورد نیاز و نیز پخش و توزیع در مراکز درمانی دولتی و خصوصی و شبکه های عمومی فروش، نظارت کند.

سوال : خروجی بازدید شما از کارخانه تولید دستکش و وعده مدیر کل صمت استان در مورد تولید مضاعف ملزومات بهداشتی چند مکان در استان چیست؟ ناکجا آباد این وعده ها کجاست؟

آقای استاندار ! تفاوت شیوه مبارزه ما با بیماری کرونا و چینی ها در چیست ؟ چطور آنها تقریبا به این بیماری فائق آمدند تا جاییکه رییس جمهورش در مرکز شیوع بیماری حضور پیدا می کند و ما در حال آب کوبیدن در هاون هستیم و رییس جمهور ما در ستاد بحران نماینده دارد !!

ممکن است واقایع نگاری این نویسنده احساسی تلقی شود ولی امید است جنابعالی با پاسخ به این شبهات در کاهش استرس شهروندان اقدام فرمایید . انشاء الله.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد