سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ Tuesday, 24 April , 2018
آذر ۲۲, ۱۳۹۵ کد خبر : 54992 خبر ها

لطفا معاون فنی و عمرانی شهرداری رشت پاسخ دهد :

تاوان اشتباه عوامل فنی شهرداری بعهده کیست؟/۲۵ درصد ۶ میلیارد چقدر است!؟

تاوان اشتباه عوامل فنی شهرداری بعهده کیست؟/۲۵ درصد ۶ میلیارد چقدر است!؟

اختصاصی گیلانیان : معاون محترم فنی و عمرانی شهرداری رشت ! گیلنا در تاریخ ۱۸ آذر ۹۵ در بازدید “اعضای شورای شهر رشت, معاون فرماندار و معاون خدمات شهری شهرداری شهر رشت به منظور اطلاع از روند پیشرفت فیزیکی پروژه زیر گذر شهید رجایی”  از قول شما نوشت :

“در این بازدید جمشید پور ، معاون فنی و عمرانی شهرداری رشت با بیان اینکه پروژه هیچ گونه مشکلی ندارد و آماده افتتاح است، گفت : برای پروژه شهید رجایی ۶ میلیارد اعتبار هزینه شده است که با تخصیص ۲۵ درصد این مبلغ به ۸ میلیارد ریال خواهد رسید.

جمشید پور افزود: این پروژه فقط چند نازک کاری و مشکلات بسیار جزیی داشت که با استفاده از تمام امکانات موجود و نیروی انسانی در تلاش هستیم تا پروژه‌ها را با اولویت بندی به سرانجام برسانیم که البته این مسله را هم در چند روز آینده برطرف خواهیم کرد”.

آقای جمشیدپور! حتما استحضار دارید محمد حسین واثق کارگر نیا ، عضو شورای اسلامی شهر رشت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ درباره وضعیت پروژه زیر گذر اعلام کرد : “عدم دقت کارشناسان شهرداری رشت تاخیر پروژه زیرگذر شهید رجایی را رقم زد” .

این یعنی مسبب واقعی تاخیر افتتاح پروژه شهید رجایی کارشناسان فنی شهرداری هستند نه مردم و یا هر عوامل دیگر .

صرفنظر ار اینکه شهردار رشت بر اساس همین اطلاعات ناقص عوامل تحت امر وعده افتتاح زیر گذر شهید رجایی را برای ۱۷ آذر ماه جاری داد که عملی نشد نمی توان از حق این سوال گذشت که :

۱ – وقتی عوامل فنی شهرداری باعث تاخیر اجرای پروژه هستند چرا افزایش فهرست بها که نتیجهعدم دقت کارشناسان شهرداریاست باید از محل درآمد شهرداری که از جیب شهروندان دانه درشت و خرده پا (!) تامین می شود ، پرداخت شود ؟

تصور نمی فرمایید مسببین اصلی تاخیر باید خسارت مترتبه را پرداخت نمایند تا برای بار دوم و سوم و … مرتکب اشتباه محاسباتی نشوند تا هزینه های غیر قابل جبرانی به شهروندان وارد ننمایند ؟

۲ – بر چه اساسی ۲۵ درصد ۶ میلیارد را ۲ میلیارد محاسبه کردید که می خواهید به جای ۶ میلیارد ۸ میلیارد به پیمانکار بپردازید ؟ حتی اگر طبق گفته واثق کارگرنیا در ۱۱ اسفند ۹۳ اگر هزینه این پل ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هم باشد و یا اگر حتی به ۷ میلیارد تومان هم رسیده باشد باز کل رقم ۲۵ درصدی اعلامی به ۲ میلیارد نمی رسد ؟! 

وقتی معاون فنی عمرانی مرتکب چنین اشتباه فاحش می شود علی القاعده باید اشتباه محاسباتی عوامل فنی شهرداری امری عادی باشد که تکرار این قبیل اشتباهات نمی تواند در خور عوامل فنی کلانشهر باشد .

امید است معاونت محترم فنی و عمرانی شهرداری پاسخی برای این اشتباهات مکرر داشته باشد و ضما اعلام بفرماید تا کنون چقدر از این اشتباهات در سطح شهر رشت مثل از قلم افتادن فضای سبز در پیاده راه فرهنگی و غیره رخ است ؟  

گیلنا

گیلنا 3 گیلنا 4

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش