گیلانیان
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ Friday, 30 October , 2020
نوامبر 16, 2019 کد خبر : 75938 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرکل شیلات گیلان :

تاکنون ۲۳۰ تن ماهی به ارزش بیش از هشت میلیارد تومان در گیلان صید شد

تاکنون ۲۳۰ تن ماهی به ارزش بیش از هشت میلیارد تومان در گیلان صید شد

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه حدود پنج هزار صیاد در پره های مجاز در طول نوار ساحلی این استان به صید اشتغال دارند، گفت: از ابتدای زمان صید تاکنون ۲۳۰ تن ماهی به ارزش بیش از هشت میلیارد تومان توسط شرکت تعاونی های پره صید شده است.

صمد درویشی اظهار کرد: صید ماهی از دریای خزر در ناحیه غرب استان از ۲۰ شهریور و برای مابقی نوار ساحلی از ۲۰ مهر با مجموع ۴۹ شرکت تعاونی پره و توسط صیادان آغاز شده است.

وی افزود: توپوگرافی کف دریا و ناهمواری های آن منطقه باعث شده تا صید سالانه کمتر از نواحی دیگر باشد. همچنین ماهیان کفال ابتدا از سمت غرب مهاجرت کرده و با شروع فصل سرد خارج می شوند لذا برای ایجاد عدالت و استفاده پره، موعد صید در منطقه غرب زودتر آغاز می شود.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه از ابتدای زمان صید تاکنون ۲۳۰ تن ماهی به ارزش بیش از هشت میلیارد تومان توسط شرکت تعاونی های پره صید شده، تصریح کرد: ۷۷ درصد ماهیان صید شده از گونه کفال هستند و اینگونه اولین گروه ماهیان مهاجر به سمت ساحل در این فصل هستند.

درویشی با اشاره به اینکه حدود پنج هزار صیاد در پره های مجاز در طول نوار ساحلی به صید اشتغال دارند، گفت: پیش بینی می کنیم امسال شش هزار تن صید ماهیان استخوانی در منطقه غرب استان محقق شود.

وی با بیان اینکه همه شرکت های تعاونی پره در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ثبت رسیده اند، تصریح کرد: تشکل های تعاونی صیادی پره از لحاظ ساختاری تحت نظارت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و از نظر فعالیت های صید و بهره برداری تحت مدیریت اداره کل شیلات هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه گشت ساحلی و دریایی برای برخورد با صید غیر مجاز فعالیت های سودجویان را رصد می کند، متذکر شد: هرگونه صید با ابزار مشهود غیرمجاز مشمول قانون حفاظت از آبزیان شده و متخلفان جهت پیگیری قضایی با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی می شوند.

درویشی خاطرنشان کرد: عملیات صید تنها از طریق شرکت های تعاونی پره که دارای پروانه و مجوز صید از شیلات هستند، مجاز خواهد بود./ منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیاردی در گیلان/ ۶۰ هزار شغل ایجاد می شود

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) :

سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیاردی در گیلان/ ۶۰ هزار شغل ایجاد می شود