گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
سپتامبر 20, 2012 کد خبر : 12648 انتخاب سردبیر

شهردار رشت در مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد :

تا تعیین وضعیت کنده‌ کاری‌ ها مجوزی صادر نمی‌شود

تا تعیین وضعیت کنده‌ کاری‌ ها مجوزی صادر نمی‌شود

اختصاصی گیلانیان : به دلیل نابسامانی کنده ‌کاری‌ های شهری که از یک سو وضعیت را برای شهروندان غیر قابل تحمل نموده و از سوی دیگر بدهکاری های چند ده میلیاردی ادارات به شهرداری  بلاوصول مانده بنابراین تا مدون نمودن امور حفاری هیچ مجوز کنده کاری در رشت صادر نمی شود .

به گزارش خبرنگار گیلانیان محمدعلی ثابت‌قدم ، شهردار رشت که در جمع خبرنگاران سخن می گفت با بیان این مطلب افزود : در اصول مدیریت شهری رفتار سازمان یافته بسیار مهم است و ما برای ساماندهی امور ناگزیریم حرکت سازمانی در شهرداری را بگونه ای تدوین نماییم که قائم به شخص نباشد تا با تغییر مدیریت ها دچار تزلزل شود .

وی با اشاره به انضباط رفتاری و سازمانی و برنامه ‌ریزی سازمان ‌یافته را اساس توسعه شهری دانست و افزود: رویکرد شهرداری رشت بر اساس نگاه فرهنگی است و انجام کارهای فرهنگی نیز نیازمند سرمایه‌گذاری است بنابراین باید رویکرد مالی شهرداری نیز به درستی اداره شود.

وی با اذعان به مشکلات موجود در امور زیر بنائی شهرداری و تلاش در رسیدگی به مشکلات زیربنایی در همه ارکان شهرداری و اشرافیت در امور اداری و مالی گفت : اساس توسعه شهری در دنیا زمین است

وی همچنین با اشاره به اینکه برنامه‌های توسعه شهری در دراز مدت ، میان‌مدت و کوتاه مدت باید براساس نیازسنجی مردم تدوین شود تا با تغییر مدیریت ها دچار خدشه شود ، افزود : ارکان شهرداری رشت برنامه ‌ریزی را تمرین می‌کنند تا حرکت آنها برنامه ‌محور باشد.

شهردار رشت مهم ‌ترین مشکلات شهر رشت را وجود ترافیک به دلیل تراکم جمعیتی بسیار در مساحت کوچک عنوان کرد و افزود: از آن جائی که اقتصاد استان اقتصاد روستایی است، از این رو شهر رشت با دو نوع مهاجرت دایمی و غیر دایمی مواجه هست و چون اکثر مهاجرت ها از پشتوانه اقتصادی ضعیفی برخوردار هستند این امر سبب ایجاد و توسعه دستفروشی می شود و مقابله با این کار نیز به وسیله قوه قهریه چاره ساز نیست و باید نسبت به ساماندهی دستفروشان و مشاغل مزاحم و آلاینده چاره اندیشی اصولی و پایدار کرد

وی ادامه داد : چون مدیریت شهری یکپارچه نیست بنابراین جمعی از شهر نشینان نیز برای فرار از موارد قانونی از قبیل پرداخت عوارض و مالیات در کنار شغل ثابت خود در مکان دیگر به سد معبر می پردازند که اگر مدیریت شهری یکپارچه شود چنین مشکلی کمتر وجود خواهد داشت .

شهردار رشت در خصوص اصلاح وضعیت ترافیک شهری با بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی در رینگ های مختلف و انتقال امکانات شهری و تجاری در سطح محلات گفت : فضای تجاری شهر باید در محلات توسعه پیدا کند و مردم مجبور نباشند برای تأمین نیازمندی به مرکز شهر مراجعه کنند و اگر نیاز به مراجعه باشد صرفا به خاطر نیاز فرهنگی باشد و این برنامه نیز بدون مشارکت مردم عملی نخواهد شد .

وی با بیان اینکه از روز شنبه عملیات عمرانی و خدماتی و ترافیکی و فرهنگی شهرداری رشت از فقیر ترین محلات شهر رشت آغاز خواهد شد ، افزود : در حالیکه همه نگاهها دولتی است و منتظر سفر استانی و غیره هستند ولی نگاه شهرداری رشت یک نگاه شهروندی ، یعنی از پائین به بالا است و تلاش می شود با توجه به امکانات برنامه ریزی شود .

ثابت قدم با توضیح در مورد پروژه خیابان علم الهدی و رعایت حال افراد مسن و زنان باردار و تردد خودروهای اضطراری و حفظ و نگهداری این بافت توسط اصناف پیرامونی در خصوص پروژه های نیمه تمام شهرداری گفت : در رشت پروژه نیمه تمام عمده‌ای جز یکی ، دو تا نداریم . زیرا ۹۹ درصد منابع پروژه‌ها توسط مردم تامین می‌شود در صورت طول کشیدن پروژه ها مردم متضررترین افراد هستند .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی