گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
فوریه 7, 2012 کد خبر : 6634 خبر ها

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران :

هر فردی در حکومت اسلامی به فکر فامیل‌بازی باشد، ولایت‌مدار نیست

هر فردی در حکومت اسلامی به فکر فامیل‌بازی باشد، ولایت‌مدار نیست

حجت‌الاسلام جعفر شجونی در جمع مردم در مسجد سیدالشهدا (ع) رشت اظهار داشت: ظلم به مردم، فامیل‌بازی، بیت‌المال خوری و رشوه چهار آفت نظام اسلامی از دیدگاه امام علی (ع) است.وی با بیان اینکه ولایت‌مداری به حرف نیست و باید در عمل ولایت‌مدار بود، افزود: هر فردی در حکومت اسلامی به فکر فامیل‌بازی باشد، ولایت‌مدار نیست.
گیلانیان : عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران با تاکید بر اینکه باید پیگیر برطرف شدن دغدغه‌های مقام معظم رهبری باشیم، گفت: انقلابی بودن مهم نیست، انقلابی ماندن مهم است.
این مسئول با اشاره به وصیتنامه شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تصریح کرد: بهتر است کسانی که ۵۰ سال عبادت کرده‌اند این وصیتنامه‌ها را بخوانند تا اسیر نفس خود نشوند.
وی با بیان اینکه درست نیست تا مسئولیتی گرفتیم با فامیل‌بازی به دنبال استخدام اقوام خود باشیم، اضافه کرد: بزرگ‌ترین عیب ما این است که این مسائل را می‌دانیم ولی به آن عمل نمی‌کنیم.شجونی با اشاره به فتنه‌گران اظهار داشت: برخی که در کنار امام خمینی (ره) بودند و حقایق را شنیدند ولی خود را به نشنیدن زده‌اند امروز مانند عده‌ای بی‌بصیرت در صدر اسلام ساکت هستند و خفقان گرفته‌اند و عیبشان در این است که گوش دادند، اما عمل نکردند.
وی درباره شخصیت امام خمینی (ره) بیان کرد: ایشان بزرگ‌ مردی شجاع، مومن و دلسوز به اسلام بود و مردم عاشق شخصیت نورانی امام (ره) بودند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران ادامه داد: پس از رحلت ملکوتی امام راحل شاهد بودیم که مردم به سر و سینه می‌زدند و کانتینری که روی قبر مطهر امام (ره) قرار داده شده بود را زیارت می‌کردند و بوسه می‌زدند و این همان عشق قلبی به مولا و ولی است که در پیر و جوان زنده شده بود.وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا فریب این دنیا را نخوریم، تصریح کرد: باید حامی مظلومان باشیم و شنیده‌هایمان در دین مبین اسلام را عملی کنیم.
شجونی معنای بصیرت را حیات واقعی دانست و گفت: دغدغه امام راحل گوش دادن مردم به فرامین الهی و دغدغه بعدی ایشان عمل به این فرامین و دستورات الهی بود.وی با بیان اینکه ابزار زیادی وجود دارد تا انسان عمل‌گرا نباشد، اذعان کرد: رادیو و تلویزیون‌های ماهواره‌ای هدفشان هدایت انسان‌ها به جهنم است.
این مسئول با تاکید بر اینکه مبنای ایمان باید محکم و استوار باشد، بیان داشت: مومن زرنگ است و زرنگ بودن او باید در خدمت اسلام باشد.وی با اشاره به اختلاس ۳ ‌هزار میلیارد تومانی اذعان کرد: در سال جهاد اقتصادی عده‌ای به‌ جای تلاش برای برطرف کردن دغدغه رهبری که با خون جگر جهاد اقتصادی اعلام کردند، از بیت‌المال اختلاس کرده‌اند و امروز در زندان در نوبت اعدام و محاکمه هستند./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد