گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
فوریه 3, 2014 کد خبر : 24382 خبر ها

استاندار گیلان :

تا ۴۸ ساعت آینده باید تمامی راه های روستایی بازگشایی شود

تا ۴۸ ساعت آینده باید تمامی راه های روستایی بازگشایی شود

گیلانیان : استاندار گیلان صبح امروز از جاده اصلی شرق گیلان و مناطق برفی بخش چابکسر بازدید کرد.

دکتر محمدعلی نجفی نماینده عالی دولت در گیلان در بازدید از مناطق برفگیر چابکسر در گفتگو با مردم در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت و با حضور در مناطق مختلف این بخش از نزدیک در جریان روند خدمات رسانی به مردم به ویژ بازگشایی راه های فرعی و روستایی و حل مشکل برق دار کردن تعداد محدودی از روستاها در ارتفاعات قرار گرفت .

دکتر نجفی در این بازدید با تشکیل ستاد مدیریت بحران در چابکسر به بررسی آخرین وضعیت مناطق برفگیر این بخش پرداخت .

در این نشست سرپرست فرمانداری رودسر، مدیرعامل شرکت گاز استان، معاون شرکت توزیع برق و جمعی از مدیران آخرین گزارش ها را در زمینه خدمت رسانی به مردم و رفع مشکلات ناشی از بارش سنگین برف ارائه دادند .

استاندار گیلان در این جلسه گفت: رفع مشکلات وظیفه همه ماست و اگرچه دستگاه های اجرایی خدمات رسان از ابتدا در تکاپو برای رفع بحران ناشی از برف هستند اما در کنار این تلاش ها مردم با مشکلاتی روبرواند که باید هرچه زودتر حل شود .

دکتر نجفی با اشاره به اینکه بارش سنگین برف پیش بینی شده بود افزود: اگر آمادگی فعلی وجود نداشت به مراتب مشکلات بیشتری برای مردم پیش می آمد .

وی با بیان اینکه بارش برف در برخی مناطق جلگه ای تا ۲ متر هم گزارش شده است گفت: براساس این بارش ها خسارت های سنگینی پیش بینی شده است که آمار دقیق آن به اطلاع مردم خواهد رسید .

استاندار گیلان اظهار کرد: در رایزنی با مسئولان کشوری، پیگیری های خوبی برای جبران این خسارت ها درحال انجام است.

وی با بیان اینکه از همه امکانات و نیروها حتی حضور نهادهای نظامی و انتظامی مردمی و بخش خصوصی برای رسیدگی به مردم و مناطق برفی استفاده شده است گفت: جز در قسمتی از راه انزلی به رضوانشهر، رضوانشهر به پونل و صومعه سرا با ترافیک سنگین مواجه است، بقیه راه های اصلی استان عبور و مرور درحال انجام است .

وی افزود: البته بخشی از این ترافیک سنگین در محورهای یاد شده به دلیل نبستن زنجیرچرخ و رعایت نکردن نکات ایمنی توسط برخی از رانندگان بود.

وی با اشاره به مسدود بودن تعدادی از راه های روستایی در ارتفاعات به دلیل بارش سنگین برف و امکانات محدود، افزود: تا ۴۸ ساعت آینده باید تمامی راه های روستایی بازگشایی شود .

استاندار گیلان ادامه داد: در تامین ارزاق عمومی، آب آشامیدنی، برق و گاز بصورت کلی فراهم است و مشکل حادی وجود ندارد.

دکتر نجفی افزود: البته تعداد بسیار محدودی از روستاها با مشکل برق مواجه اند که با تلاش نیروهای توزیع برق هرچه سریعتر برقرار می شود /منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی