گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
آوریل 29, 2014 کد خبر : 26752 خبر ها

تجار ایتالیایی برای سرمایه گذاری به منطقه آزاد انزلی می آیند

تجار ایتالیایی برای سرمایه گذاری به منطقه آزاد انزلی می آیند

گیلانیان : سرمایه گذاران ایتالیایی فعال در زمینه تجارت سنگ های زینتی در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، نسبت به سرمایه گذاری در این منطقه ابراز علاقمندی کردند.

مدیرعامل شرکت ایتالیایی استون ایتالین ( Stone Italiana s.p.a ) از بزرگترین شرکت های بین المللی تجاری سنگ های زینتی روز دوشنبه در این دیدار، با استقبال از سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی گفت: تسهیلات و مشوق های منطقه آزاد انزلی در زمینه سرمایه گذاری خارجی از دلایل اصلی این شرکت برای حضور در این منطقه است.

ˈروبرتو دالاوالهˈ افزود :با مذاکرات اولیه انجام شده با معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی، به منظور آشنایی و بهره گیری ظرفیت ها و مزیت های قانونی مناطق آزاد ایران در این منطقه حضور پیدا کردیم.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این دیدار با ابراز استقبال از حضور سرمایه گذاران خارجی در منطقه گفت: با عنایت به وجود ذخایر غنی سنگ های زینتی در استان، مزایا و معافیت های قانونی متعدد منطقه آزاد انزلی برای سرمایه گذاران خارجی و نزدیکی بازارهای مصرف داخلی و کشورهای حوزه خزر، این منطقه مکان مناسبی برای سرمایه گذاری است.

ˈرضا مسرورˈ معافیت مالیاتی ۲۰ ساله، امکان ثبت شرکت با سهام داران ۱۰۰ درصد غیرایرانی و آزادی کامل ورود و خروج سرمایه و کاهش عوارض گمرکی کالا، مواد اولیه و ماشین آلات صنایع تولیدی داخل محدوده را از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در این منطقه عنوان کرد.

وی افزود: با مزایای جدید درنظرگرفته شده از سوی این سازمان در ماه های اخیر، بر جاذبه ها و سودآوری سرمایه گذاری در این منطقه افزوده شده است.

وی تعداد شرکت های ثبت شده در منطقه آزاد انزلی از سال ۸۴ تا پایان سال۹۲ را ۸۷۷ شرکت اعلام و خاطرنشان کرد: سرمایه ثبتی این شرکت ها به بالغ بر دو هزار و ۱۵۴ میلیارد ریال افزایش یافته است.

مسرور یادآور شد : پارسال ۲۳ شرکت با سهامداران خارجی در این منطقه شرکت های خود را ثبت کرده اند.

وی میزان مشارکت و مالکیت سرمایه گذاران خارجی در این منطقه را از ۳۳ الی ۱۰۰ درصد اعلام و تصریح کرد: سرمایه گذارانی با تابعیت کره جنوبی، امارات متحده عربی، ترکیه، تاجیکستان، سوئد، افغانستان، چین، ترکمنستان،انگلستان، آذربایجان، آلمان،ایتالیا، هند، روسیه و پاکستان اعضای هیأت موسس شرکت های خارجی ثبت شده را تشکیل می دهند.

مدیران شرکت ایتالیایی بعد از نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با فرصت های سرمایه گذاری این سازمان آشنا شده و از شهرک صنعتی منطقه و فضای پیشنهادی برای احداث کارخانه تولید و صادرات سنگ های تزئینی در منطقه آزاد انزلی بازدید کردند.

منطقه آزاد انزلی یکی از مناطق آزاد هفت گانه ایران و تنها منطقه آزاد حاشیه دریای خزر است . این منطقه در استان گیلان و با مساحت سه هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع و در سه محدوده بندری، تجاری و گردشگری و حوزه صنعتی قرار دارد./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

  • درود.
    ˈرضا مسرورˈ معافیت مالیاتی ۲۰ ساله، امکان ثبت شرکت با سهام داران ۱۰۰ درصد غیرایرانی و آزادی کامل ورود و خروج سرمایه و کاهش عوارض گمرکی کالا، مواد اولیه و ماشین آلات صنایع تولیدی داخل محدوده را از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در این منطقه عنوان کرد.!؟
    جناب رضا مسرور، چرا سرمایه گذاران خارجی بایستی از معافیت مالیاتی ۲۰ سال برخوردار باشند و حتی از کاهش عوارض گمرکی کالا بهره ببرند!!!؟ مگر این کشورهای ثروتمند اجناس خود را با معافیت مالیاتی و عوارض گمرکی پایین به ما می فروشند؟ تا ما این همه امتیاز به اینها بدهیم و اجناس ما را مفت ببرند!!! این کشورها با همین مالیاتها و عوارض گمرکی شهرهای خود را زیبا ساختند و رونق بخشیدند و با همین مالیاتها، معیشت زندگی انسانهای بیکار ( نیروی ذخیره با کاران) که شامل هزینه کرایه خانه هم می شود تامین می شود!!! آیا این را می گویند، معامله برد برد!!!؟ پیروز باشید.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی