گیلانیان
پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ Thursday, 28 May , 2020
مارس 14, 2020 کد خبر : 77598 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

تجهیز ۳۵ میلیارد تومانی زیرساخت‌های سلامت گیلان در دوران پسا کرونایی

تجهیز ۳۵ میلیارد تومانی زیرساخت‌های سلامت گیلان در دوران پسا کرونایی

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تجهیز زیرساخت های سلامت استان به ارزش ۳۴ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان از ابتدای مقابله با شیوع کرونا ویروس تاکنون خبر داد.

ارسلان سالاری از تجهیز بیمارستان ها و مراکز آموزشی درمانی گیلان به ارزش ۳۴ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان خبر داد و اظهار کرد: بسیاری از زیرساخت ها و تجهیزات دانشگاه علوم پزشکی گیلان فرسوده بوده و امکانات فعلی نیز پاسخگوی نیاز مردم این استان نبودند از این رو تصمیم به تقویت زیرساخت‌های درمانی استان گرفتیم.

وی با بیان اینکه برای مقابله عملیاتی با کرونا ویروس و کمک به بیماران تنفسی، مراکز درمانی به دستگاه اکسیژن ساز مجهز شدند، افزود: تا کنون دو دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری برای بیمارستان رازی و برای هر کدام از بیمارستان های ولایت، امیرالمومنین، لنگرود، لاهیجان، انزلی، فومن، تالش و الزهرا یک دستگاه اکسیژن ساز خریداری شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تجهیزات سرمایه ای در مراکز درمانی گیلان از نیازهای اساسی حوزه سلامت است، گفت: برای تجهیز مراکز درمانی گیلان به دستگاه اکسیژن ساز تاکنون ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

‪‎‪سالاری با بیان اینکه بیمارستان رازی رشت بیش از پنج سال است که فاقد لنژری(رخت‌شور خانه) بود، خاطرنشان کرد: علیرغم وجود بخش عفونی در بیمارستان رازی، این مرکز آموزشی‌ و درمانی فاقد رختشور خانه بود و البسه های این مرکز در بیمارستان های دیگر شست و شو می شد که برای تجهیز و راه‌اندازی آن بالغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه صرف شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه در دفاع با مهاجم منحوس کرونا از توسعه سایر زیرساخت های درمانی استان غافل نشده، گفت: برای تهیه سیستم تهویه مطبوع بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی سایت لاکان که از تعهدات دانشگاه بود، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه صرف شده است.

 سالاری همچنین در خصوص راه اندازی و تجهیز آزمایشگاه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی نیز گفت: سال های زیادی است که آزمایشگاه های بیمارستانی به صورت برون سپاری و توسط بخش خصوصی خدمت ارایه می کنند و این امر علاوه بر تحمیل هزینه های سرسام آور به دانشگاه، باعث شده تا یک دستگاه آزمایشگاهی در طول این سال ها به دانشگاه اضافه نشود در حالی که بخش آزمایشگاه از بخش های سود آور مراکز درمانی است.

وی با بیان اینکه منابع لازم برای راه اندازی آزمایشگاه در بیمارستان رازی تامین شده، گفت: تلاش کردیم تا در محوطه بیمارستان رازی یک ساختمان مجزا برای آزمایشگاه ایجاد کنیم که قرار داد آن با پیمانکار بسته شده و برای تکمیل این آزمایشگاه بالغ بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه دو بیمارستان جدید تالش و لنگرود در حال تجهیز و راه اندازی هستند، افزود: بیمارستان تالش تحویل موقت شده و هم‌اکنون نیز در حال پذیرش بیمار است و علاوه بر آن در صدد هستیم تا به زودی بیمارستان لنگرود را نیز تحویل بگیریم.

سالاری با بیان اینکه بیمارستان لنگرود در حال تجهیز زیرساخت است، گفت: برای این بیمارستان نیز یک سردخانه جسد و سیستم امحاگر زباله با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان هزینه صرف شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های گیلان

سرپرست پلیس‌راه استان گیلان :

اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های گیلان

حمایت از قدس و مردم مظلوم فلسطین واجب شرعی است

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان :

حمایت از قدس و مردم مظلوم فلسطین واجب شرعی است

عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان زنده و تلویزیونی به‌مناسبت روز جهانی قدس:

عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد