گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
دسامبر 29, 2015 کد خبر : 44548 خبر ها

تجهیز ۱۰ هزار هکتار شالیزارهای گیلان آغاز شد

تجهیز ۱۰ هزار هکتار شالیزارهای گیلان آغاز شد

گیلانیان : تجهیز و نوسازی ۱۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری با ابلاغ ۲۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی و قول پرداخت ۵۰ میلیارد تومان مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان در گیلان آغاز شد.

تجهیز و نوسازی اراضی شالیزارها از موضوع‌های مهم در کشت پایدار برنج محسوب می‌شود و این طرح از ۲۰ سال گذشته در استان‌های شالیزاری در حال انجام است.

مجری طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شمال کشور امروز در مراسم اجرای تجهیز ۱۰ هزار هکتار شالیزارهای گیلان در محل سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار کرد: تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری استان‌های گیلان، مازندران و گلستان به تصویب رسیده‌است.

رضا عظیمی به تلاش گیلان در اجرای مصوبه مذکور اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۱۸ هزار هکتار در ۱۶ استان برنج‌خیز کشور تجهیز و نوسازی اراضی انجام شده و ۷۰ هزار هکتار از شالیزارها متعلق به گیلان است.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از برنج کشور در سه استان تولید می‌شود، تصریح کرد: تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است.

مجری طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شمال کشور، اجرای این طرح ملی را از ۲۰ سال گذشته اعلام کرد و گفت: اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری به طور ویژه در برنامه ششم توسعه کشور دیده شده تا تجهیز شالیزارهای شمال کشور تا پایان این برنامه به اتمام برسد.

عظیمی با اشاره به اینکه تمرکز کشت برنج در استان‌های گیلان و مازندران از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی است، بیان کرد: اعتبارات زیربنایی و زیرساخت‌های تجهیز و نوسازی شالیزارها در استان‌های مذکور متمرکز می‌شود و تاکنون گام‌های بسیار خوبی برداشته شده‌است.

وی از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی ۵۰ هزار هکتار اراضی شالیزاری گیلان در مدت پنج سال خبر داد و یادآور شد: امسال ۲۰ میلیارد تومان از ردیف بودجه ملی به موضوع مذکور در گیلان اختصاص داده شده‌است.

مجری طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شمال کشور با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز و نوسازی شالیزارهای گیلان و مازندران در سال ۹۵ را پیشنهاد داده‌است، خاطرنشان کرد: چشم‌انداز روشنی برای اجرای طرح مذکور در کشور وجود دارد.

عظیمی با تاکید بر ایجاد ساز و کارهای اجرایی طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در گیلان، اظهار کرد: کشاورزی از مشکل‌ترین و پرخطرترین مشاغل محسوب می‌شود و برنجکاری از سخت‌ترین کشت‌هاست.

به گزارش فارس، گیلان ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار دارد و تاکنون ۷۰ هزار هکتار از این اراضی تجهیز و نوسازی شده‌است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد