گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
ژانویه 23, 2012 کد خبر : 6220 خبر ها

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه :

تحریم نفتی ایران نتیجه عکس دارد

تحریم نفتی ایران نتیجه عکس دارد

گیلانیان : وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به توافق شکننده وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد تحریم نفتی ایران ضمن حمایت از برنامه هسته‌ای صلح آمیز کشورمان تصریح کرد این تحریم‌ها نتیجه عکس دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، “سرگئی لاوروف” تاکید کرد: تحریم‌های یکجانبه کمکی به حل برنامه هسته ای ایران نمی کند و روسیه تمام کشورها را از انجام اقدامات سختگیرانه علیه این کشور بر حذر می دارد و خواهان از سرگیری مذاکرات هسته‌ای است.لاوروف ضمن ابراز امیدواری درباره ازسرگیری هرچه سریعتر مذاکرات هسته ای میان ایران و قدرتهای غربی گفت چشم انداز روشنی درباره ازسرگیری مذاکرات هسته ای در آینده نزدیک وجود دارد و این فرصت‌ها با وجود اقدامات اخیر از جمله گزارش ضد ایرانی “یوکیو آمانو” مدیر کل آژانس بین الملل انرژی اتمی همچنان وجود دارد.

یک دیپلمات ارشد که از افشای نامش خودداری کرده در این باره گفت: مقام های اروپایی بر اعمال تحریم ها در خصوص واردات نفت از ایران توافق کردند، اما در عین حال تصمیم گرفتند اجرای کامل این تحریم ها را تا اول جولای به تاخیر بیندازند.

گفته می‌شود تحریم‌های اخیر شامل توافقات موجود اعضای این اتحادیه با ایران نخواهد بود. یونان، ایتالیا، و اسپانیا بیشترین نفت را از ایران وارد می کنند و این کشورها هنوز نتوانسته‌اند جایگزینی را برای خرید نفت ایران پیدا کنند و دودستگی‌ها و اختلافات در این زمینه همچنان ادامه دارد. (مهر)

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی