گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
فوریه 7, 2014 کد خبر : 24527 خبر ها

تحریم‌ها خسارت وارد کرده اما از منافع ملی دست بر نمی‌داریم

تحریم‌ها خسارت وارد کرده اما از منافع ملی دست بر نمی‌داریم

گیلانیان : سخنگوی دولت گفت: تاکنون نیمی از پیش‌بینی منابع سال ۹۲ به خزانه واریز شده و باید کشور را با این مبلغ به فرجام برسانیم.

محمدباقر نوبخت عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گیلان با ابلاغ پیام محبت‌آمیز، سلام گرم و تشکر صمیمانه رئیس جمهور به مردم و مسئولان این استان اظهار کرد: به منظور آگاهی از وضعیت بارش برف به استان‌های مازندران و گیلان سفر کردم.

وی امدادرسانی را بخش نخست در بحران برف عنوان کرد و افزود: جبران خسارت‌ها بخش دوم اقدام‌ها است.

نوبخت با اشاره به نشاط، ادب و حق‌شناسی مردم استان‌های گیلان و مازندران، تصریح کرد: رفتاری که در حوادث مشابه در کشورهای دیگر به‌ویژه پیشرفته اتفاق می‌افتد، تعجب‌آور و شرم‌آور است.

سخنگوی دولت، فهم مردم گیلان و مازندران را نماد آگاهی ملت ایران دانست.

این مسئول رفتار مردم ایران را نتیجه نورانی انقلاب اسلامی خواند و یادآور شد: تلاش می‌کنیم استقلال کشور را با تمام وجود حفظ کنیم.

وی با قدردانی از مسئولان در امدادرسانی به مردم، خاطرنشان کرد: به منظور جمع‌آوری اطلاعات و ارائه گزارش به هیئت وزیران به استان‌های گیلان و مازندران سفر کردم.

نوبخت امنیت موجود در جامعه را مرهون تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) عنوان کرد و گفت: نقش رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی از وضعیت جامعه حائز اهمیت است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه اگر اطلاع‌رسانی به دقت صورت نگیرد ممکن است حوادث مغفول بماند، اظهار کرد: مشکلات هنوز در گیلان و مازندران باقی مانده است.

*خسارت برف دقیق گزارش شود

وی خواستار ارائه گزارش دقیق و جامع میزان خسارت برف در بخش‌های مختلف توسط دستگاه‌ها شد و بیان کرد: برآورد اولیه خسارت‌ها باید تا صبح روز یکشنبه هفته آینده به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اعلام شود.

نوبخت با اشاره به تشکیل هیئت دولت در بعد از ظهر روز یکشنبه هفته آینده، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم مصوبات خوبی در بحث خسارت‌ها در هیئت دولت داشته باشیم.

*نیمی از پیش‌بینی منابع مالی سال ۹۲ به خزانه واریز شد

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به مشکلات مالی و اعتباری دولت اشاره کرد و افزود: دولت در حال تقلا و تدبیر است و تاکنون نیمی از پیش‌بینی منابع سال ۹۲ به خزانه واریز شده و باید کشور را با این مبلغ به فرجام برسانیم.

وی یکی از وظایف معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور را نظارت خواند و بیان کرد: تلاش می‌کنیم بخش نظارتی را دقیق‌تر احصاء کنیم و نظارت به صورت گسترده آغاز شود.

نوبخت با بیان اینکه برخورد یکسان با تمام افراد عدالت نیست، اظهار کرد: نظارت در تمام امور باید محسوس باشد.

*از استاندار گیلان سپاسگزارم

سخنگوی دولت با قدردانی از تلاش‌های استاندار و مدیران گیلان در مدیریت بحران برف، بیان کرد: استاندار گیلان در سال‌های متمادی حسن تدبیر خود را نشان داده است و از نجفی سپاسگزارم.

وی برداشت از خزانه را نیازمند تخصیص اعتبارات دانست و تصریح کرد: تقویت دستگاه‌های اجرایی باید به سرعت انجام شود.

نوبخت از ارسال تنخواه خسارت برف در روزهای آینده به استان‌های گیلان و مازندران خبر داد و یادآور شد: پرداخت خسارت‌ها نیازمند مصوبه هیئت وزیران است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه نوسازی ناوگان راهسازی گیلان پیگیری می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکنون در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان‌های کرمانشاه، خوزستان و سیستان و بلوچستان شرکت کرده‌ام و به‌زودی در جلسه شورای برنامه‌ریزی مازندران حضور پیدا می‌کنم.

*از منافع ملی کشور دفاع می‌کنیم

وی بر دفاع مقتدرانه از منابع ملی در عرصه جهانی تاکید کرد و افزود: تلاش می‌کنیم مشکلات ناشی از تحریم‌ها به مرور برطرف شود.

نوبخت بعضی از مشکلات در جامعه را مربوط به اعمال تحریم‌ها دانست و اظهار کرد: تهاجم تحریم اقتصادی خسارتی‌هایی را در بر داشته اما اینکه فکر کنند از استیفای حقوق منافع ملی دست بر می‌داریم، سخت در اشتباه هستند و از منابع ملی کشور دفاع می‌کنیم.

*وجود سلیقه‌ها نشان‌دهنده مردم‌سالاری دینی است

سخنگوی دولت وجود سلیقه‌ها در جامعه را نشان‌دهنده مردم‌سالاری دینی در جامعه دانست و بیان کرد: تنوع در کشور مفید است و بدخواهان بدانند مانند حلقه‌های زنجیر کنار همدیگر هستیم.

وی با تاکید براینکه هیچ تفاوتی برای تامین مصالح اصولگرا و اصلاح‌طلب نمی‌دانیم، یادآور شد: اصلاح‌طلب و اصولگرا مانند دو بال هستند و برای پیشرفت کشور هر دو باید به حرکت در آیند.

نوبخت به مودت بین قوه مجریه و مقننه اشاره کرد و گفت: نمایندگان ایده‌های خود برای پیشرفت استان‌ها را ارائه کنند.

سخنگوی دولت از اجرای برنامه‌های ویژه برای سه استان شمالی کشور خبر داد و اظهار کرد: مجمع استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تشکیل می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی