گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
فوریه 21, 2014 کد خبر : 24950 خبر ها

تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب، ضرورتی همگانی است

تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب، ضرورتی همگانی است

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت بر رفع دغدغه های رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی تاکید و تحقق آن را ضرورتی همگانی عنوان کرد.

آیت الله ˈزین العابدین قربانیˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که در ۲۴ ماده از سوی رهبری مطرح شد؛ راه حل ایستادگی در برابر توطئه های دشمنان است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در موضوع هسته ای افزود: حل مسئله هسته ای اقدامی مهم و قابل توجه از سوی دولت است اما به این نکته نیز توجه داشته باشیم که برای رفع مشکلات، باید به توان داخلی کشور اکتفا کرد.

امام جمعه رشت در ادامه به برگزاری نهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در تهران اشاره و خاطرنشان کرد : مسئله فلسطین ، لبنان ، سوریه و عراق از مهمترین مسایلی بود که در این کنفرانس و با حضور ۵۰ کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

آیت الله قربانی با اشاره به وجود گرفتاری هایی در دنیای اسلام، برگزاری این کنفرانس را اقدامی ارزشمند در راستای رفع مشکلات مسلمانان دانست و ادامه داد: بسیاری از مشکلات و کشتارهایی که در میان مسلمانان اتفاق می افتد، نشأت گرفته از توطئه هایی است که دشمنان برنامه ریزی کرده اند.

امام جمعه رشت در بخش دیگری از سخنان خود به خسارت های ناشی از بارش برف در استان های گیلان و مازندران اشاره و تصریح کرد : طبق اعلام سخنگوی دولت؛ ۹۵ میلیارد تومان بلاعوض و ۱۳۰ میلیارد تومان وام پنج درصد ۱۵ ساله برای جبران خسارت های ناشی از برف توسط دولت درنظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد : مسوولان استانی برای جذب این اعتبار و کمک به مردم برای بازسازی خانه ها ، زمین های کشاورزی و امکانات زیرساختی از جمله پل ها و جاده ها تلاش کنند .

آیت الله قربانی همچنین به فرارسیدن روز امور تربیتی و تربیت اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد : بر اساس روایات اسلامی؛ قلب کودک مانند زمین مستعد خالی است و هر نوع محصولی که در آن کاشته شود، برداشت می شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه والدین به گفتار و رفتار اسلامی در تربیت فرزندان گفت: خلقت هر انسانی که متولد می شود، پاک و پذیرای کارهای نیک است و ممانعت از گرایش انسان به سمت زشتی ها از وظایف پدر و مادر است .

امام جمعه رشت خواندن اذان در گوش راست و اقامه در گوش چپ نوزاد تازه متولد شده، تلاش برای تربیت فرزندان بر اساس آداب اسلامی ، پرهیز والدین از انجام اعمالی مانند غیبت ، تهمت و دروغ ، آموزش قرآن به فرزند و محبت فرزند را از مهمترین وظایف پدر و مادر برای تربیت صحیح فرزندان عنوان کرد.

آیت الله قربانی بی توجهی به تربیت اسلامی فرزندان را عاملی مهم در گرایش آنان به انواع انحراف ها و دور شدن از مسیر تقوا و رستگاری ذکر کرد ./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی