گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
آگوست 12, 2014 کد خبر : 28941 خبر ها

ئیس شورای اسلامی شهر رشت :

تحقق مدیریت یکپارچه شهری نیازمند شفاف سازی است

تحقق مدیریت یکپارچه شهری نیازمند شفاف سازی است

گیلانیان : رضا جمشیدی، رئیس شورای شهر رشت امروز(۲۱ مرداد) در مراسم تجلیل از خبرنگاران که در سالن رحمدل مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد، به دستاوردهای چهل و هفتمین اجلاس روسای شورای کلانشهرهای کشور اشاره کرد و گفت: در این اجلاس شهر رشت تنها شهری بود که خواسته خاص خود یعنی حل مشکل رودخانه‎های رشت را مطرح کرد.

 وی خاطرنشان کرد: مسئله رودخانه‌های شهر رشت در کمیسیون خاص کلان شهرها که از ابتدای تیرماه سال جاری با حضور ۱۳ وزیر و دکتر نوبخت، معاون رئیس جمهور آغاز به کار کرده مطرح می‎شود.

 جمشیدی با تاکید بر بهره گیری از توان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در ساماندهی رودخانه‌های رشت تصریح کرد: ساماندهی رودخانه‌ها برای نیروهای داخل کشور پروژه سختی نیست و با مذاکرات انجام شده ما کلنگ کمیته ساماندهی را می‌زنیم.

رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه رسانه‌ها ما را در اطلاع رسانی صحیح و جلب نظر مساعدت مردم و رفع ایرادات و نه برجسته کردن چالش‌های غیر واقعی کمک کنند، گفت:‌ رسانه‌‌ها باید اخلاق رسانه‌ایی را حفظ کرده و در صدد تخریب چهره‌های خدوم برنیایند.

وی با تصریح اینکه تمام علومی که ما امروز می‌خوانیم قبلا انگیزه و منشا نظامی داشته است، افزود: سوابق و تجربیات اندوخته شده در دفاع مقدس منجر به شکل گیری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) شد که گواه این مدعاست.

جمشیدی با اشاره به رویکرد شفاف سازی شورای چهارم، گفت: ما با استفاده از همین رویکرد و با استفاده از همدلی رسانه‌ها مدیریت یکپارچه شهری را تحقق می‌بخشیم.

وی با اشاره به احداث تصفیه خانه شیرابه سراوان تا سال آینده، گفت: هم اکنون درصددیم تا با احداث تصفیه‌خانه‌های محلی در حریم رودخانه‌ها جلوی ورود فاضلاب به این رودها را بگیریم.

این عضو شورای شهر اضافه کرد: طرح جمع‌آوری رواناب‌های سطحی نیز در ۱۰ حوزه آغازشده که بالای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طی مراحل بعد فازهای دیگر این طرح اجرا می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه ۱۰ شهریور کلنگ ساخت مرکز فوق تخصصی سرطان با حضور پرفسور سمیعی، جراح گیلانی برجسته مغز و اعصاب در دنیا، در رشت به زمین زده می‌شود، اظهار کرد: کمیته استقبال از پرفسور سمیعی متشکل از ۱۵ عضور شورای شهر رشت و شهردار تشکیل شده است.

وی مرکز فوق تخصصی سرطان را در خاورمیانه بی‎نظیر توصیف کرد و گفت: با افتتاح این مرکز در رشت، این شهر به عنوان مرکزی حیاتی برای حل مشکل سرطان مطرح می‎شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی