گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
اکتبر 9, 2012 کد خبر : 13186 خبر ها

قربانی با انتقاد از اختصاص ندادن اعتبار ۶ هزار میلیاردی از سوی دولت:

تحقق نیافتن اعتبارات باعث تشدید بدبینی در جامعه پزشکی

تحقق نیافتن اعتبارات باعث تشدید بدبینی در جامعه پزشکی

گیلانیان :عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس، با بیان اینکه تحقق نیافتن اعتبار شش هزار میلیاردی فضای بدبینی را در جامعه پزشکی تشدید می‌کند٬ گفت: به طور حتم حیات نظام سلامت کشور در شرایط کنونی به اختصاص این اعتبار بستگی دارد.

محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از دولت به‌علت اختصاص ندادن اعتبار ۶ هزار میلیارد تومانی از محل درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها به حوزه سلامت٬ تصریح کرد: بر اساس قانون بودجه ۹۱ دولت باید این اعتبارات را به حوزه سلامت اختصاص دهد٬ از این‌رو هیچ بهانه‌ای برای اختصاص ندادن این اعتبار وجود ندارد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر اینکه اختصاص ندادن اعتبار ۶ هزار میلیاردی خلاف قانون است، گفت: به طور حتم حیات نظام سلامت کشور در شرایط کنونی به اختصاص این اعتبار بستگی دارد.

وی با بیان اینکه مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان نگران اختصاص اعتبارات حوزه درمان کشور است، افزود:‌ بر اساس قانون، مجلس باید با استفاده از بعد نظارتی خود بر نحوه اختصاص اعتبارات این حوزه نظارت کند.

این نماینده مجلس نهم، خواستار اجرای قانون و به تبع آن اختصاص اعتبارات حوزه سلامت از سوی دولت شد و تصریح کرد: به طور حتم اجرای قانون هم به صلاح دولت و هم به نفع مردم و نظام سلامت کشور است.

قربانی با اعلام اینکه اختصاص ندادن اعتبار ۶ هزار میلیاردی از سوی دولت آینده خطرناکی را برای بخش بهداشت و درمان کشور رقم می‌زند، یاد‌آور شد:‌ یکی از این مشکلات ابهام در اجرای طرح پزشک خانواده است، لذا اجرای این طرح در کشور تنها به اختصاص اعتبارات مورد نظر وابسته است.

وی با تأکید بر اینکه طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع باید هدف اصلی اختصاص اعتبار ۶ هزار میلیاردی باشد٬ بیان کرد: هم‌اکنون اجرای کامل این طرح از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان حوزه سلامت به‌شمار می‌آید.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس، بر لزوم افزایش کیفیت و امکانات بیمارستان‌ها و رضایت بیماران و پرسنل هدف تأکید کرد و گفت: با اجرای مصوبه اختصاص اعتبار ۶ هزار میلیارد تومانی٬ رضایت‌مندی بیمار و پرسنل بیمارستان٬ هتلینگ و کیفیت خدمات‌رسانی افزایش می‌یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس، با بیان اینکه تحقق نیافتن اعتبار شش هزار میلیاردی، فضای بدبینی را در جامعه پزشکی تشدید می‌کند٬ افزود: در موضوع اختصاص اعتبار سه‌هزار میلیاردی هیچ تعهدی وجود نداشت و تنها توافقاتی انجام شد اما در موضوع اعتبار ۶ هزار میلیارد تومانی این اعتبارات در ردیف‌های بودجه و به‌صورت قانونی آمده  و مجلس به‌طور حتم پیگیر اختصاص این اعتبار است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی