دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ Monday, 18 June , 2018
اسفند ۱۱, ۱۳۹۴ کد خبر : 46581 خبر ها

تحولات بین المللی اخیر بهترین فرصت برای فعال سازی کریدور شمال جنوب

تحولات بین المللی اخیر بهترین فرصت برای فعال سازی کریدور شمال جنوب

گیلانیان : مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: با توجه به رفع تحریم های بین المللی و دیدگاه های مثبت دو کشور برای افزایش مبادلات تجاری، این مقطع زمانی بهترین فرصت برای فعال سازی کریدور شمال جنوب است.

مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در دیدار کنستانتین آلکسیف سرکنسول روسیه در استان گیلان از این منطقه، اظهار کرد: با توجه به رفع تحریم های بین المللی و دیدگاه های مثبت دو کشور برای افزایش مبادلات تجاری، این مقطع زمانی بهترین فرصت برای فعال سازی کریدور شمال جنوب است.

وی از برگزاری اجلاس شورای همکاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سال آینده در منطقه آزاد انزلی خبر داد و افزود: ایجاد خط هوایی رشت-آستارخان برای توسعه روابط اقتصادی فی مابین ضروری است و با توجه به موقعیت ویژه منطقه آزاد انزلی در معادلات تجاری و ترانزیتی ایران در دریای خزر و مزایا و معافیت های قانونی، آمادگی خود را برای هر گونه ایفای نقش موثر در گسترش روابط دو کشور اعلام می کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خواستار رفع موانع پیش روی تجار ایرانی در روسیه شد و بر لزوم تسریع در تخلیه و بارگیری کالاهای بازرگانان ایرانی در بنادر روسیه از جمله آستراخان و تطابق استاندارد کالاها تأکید کرد.

وی با بیان اینکه افزایش مبادلات تجاری دو کشورنیازمند فرهنگ سازی است، بر لزوم تولید محصولات صادراتی ایرانی با رعایت استانداردهای مدنظرکشور روسیه تاکید و خاطرنشان کرد: بر اساس سیاست های ابلاغی به این سازمان، مسئولین کشور ما خواستار بهره گیری از تمامی ظرفیت های قانونی و ترانزیتی منطقه آزاد انزلی در گسترش روابط با روسیه هستند.

گفتنی است در این دیدار نماینده وزارت خارجه در گیلان و معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش