گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
مارس 4, 2012 کد خبر : 7475 دسته‌بندی نشده

تخلف‌های انتخاباتی به هیئت‌های نظارت اعلام شود

تخلف‌های انتخاباتی به هیئت‌های نظارت اعلام شود

تخلف‌های انتخاباتی به هیئت‌های نظارت اعلام شود

حجت‌الاسلام مجتبی اشجری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت حضور گسترده مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی علیرغم تمام تهدیدهایی که دشمنان نظام و انقلاب اسلامی داشتند را به دلیل بصیرت آنها دانست و اظهار داشت: مردم فرمان رهبر و ولی خود را اجابت کردند و حضور با شکوهی در صحنه انتخابات داشتند.

وی استقبال مردم از انتخابات را سبب تمدید آن در چند مرحله عنوان کرد و افزود: این امر ناشی از بینش سیاسی و معرفت دینی مردم است و ملت هر جا احساس کنند که باید حضور پر رنگ‌تری داشته باشند، حاضر می‌شوند.

اشجری مردم خوب، با معرفت، ولایی و دوست داشتنی را موجب سپاسگزاری از خداوند ذکر کرد و بیان داشت: مسئولیت مدیران کشور نسبت به خدمتگزاری به مردم بیشتر شده و مسئولان باید در این حوزه مراقبت بیشتری داشته باشند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان گیلان با بیان اینکه مردم وظیفه خود را به‌درستی انجام دادند، تصریح کرد: در حال حاضر نوبت حاکمان و مسئولان است که گره از کار مردم بگشایند و بر زخم‌های آنها مرهم بگذارند.

وی، روند برگزاری انتخابات و حضور مردم در شعبه‌های اخذ رای در گیلان را خوب توصیف کرد و ابراز داشت: تخلف‌هایی در روند انتخابات در استان گزارش شده است که در جای خود بررسی می‌شود.

اشجری با اشاره به دو مرحله‌ای شدن انتخابات در دو حوزه انتخابیه شهرستان‌های رشت و تالش، ماسال و رضوانشهر، خاطرنشان کرد: مردم در مرحله دوم انتخابات در این دو حوزه نماینده اصلح خود را بر می‌گزینند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان گیلان به برخی از تخلف‌های انتخاباتی اشاره کرد و گفت: افرادی که احساس میکنند حق آنها ضایع شده می‌توانند به فرمانداری‌ها مراجعه کرده و شکایت خود را اعلام کنند و هیئت‌های اجرایی در مرحله نخست شکایت آنها را بررسی کرده و پس از آن هیئت نظارت استان به شکایت‌ها رسیدگی می‌کند.

وی با تاکید براینکه شکایت افراد باید طبق مستندات تقدیم هیئتهای اجرایی و نظارت شود، ابراز داشت: گزارش‌های مستند از تخلف‌های انتخاباتی قطعاً در هیئت‌های اجرایی و نظارت بررسی می‌شود.

اشجری حضور گسترده مردم در انتخابات را شیرین توصیف کرد و یادآور شد: امیدواریم این حلاوت حضور با حاشیه‌هایی که بعضی‌ها می‌خواهند ایجاد کنند برای مردم تلخ نشود.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان گیلان جمع‌آوری مستندات تخلفهای انتخاباتی را مهم خواند و اذعان داشت: بازرسان سیار و ثابت، ناظر مسئولان و سرناظران روند برگزاری انتخابات را رصد می‌کردند و با جمع آوری مستندات تخلف‌های انتخاباتی نسبت به ابطال شعبه اخذ رای یا نتیجه انتخابات تصمیم‌گیری می‌شود.

وی با اشاره به برخورد دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی با تخلف‌های انتخاباتی، تصریح کرد: دستگیری‌هایی در برخی شهرستان‌ها در زمینه خرید و فروش آرا صورت گرفته و در محاکم قضایی این پرونده‌ها رسیدگی می‌شود.

به گفته اشجری، نتایج پرونده‌ها در محاکم قضایی در روند بررسی انتخاباتی کاندیداها اثرگذار است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی