گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
می 1, 2012 کد خبر : 8522 دسته‌بندی نشده

چندين بار بخوانيم ! آيا براستي اينچنين است ؟

تردد خودرو با پلاک منطقه آزاد انزلی حرکتی بزرگ در راستای سال تولید ملی ؟!

تردد خودرو با پلاک منطقه آزاد انزلی حرکتی بزرگ در راستای سال تولید ملی ؟!

اختصاصی گیلانیان :  آیت الله قربانی نماینده مقام معظم رهبری در گیلان طی دیدار با مدیر عامل ، معاونین و جمعی از پرسنل منطقه آزاد انزلی در چهارم اردبیهشت ۹۱ عنوان کردند : رهبر معظم انقلاب چندین سال است که نام ها یا شعارهایی را به امت معرفی و به مسئولین ابلاغ می کنند که به نظر من به مرحله عمل نرسیده است . من می ترسم نام و شعار امسال یعنی ” حمایت از تولید ملی ، کار و سرمایه ایرانی ” هم فقط روی سررسیدها و امثال اینها نوشته شود و عملی نشود . از فروردین تاکنون یک ماه از سال گذشته ، اما تنها این شعار را زمزمه کردیم ولی چه کردیم ؟ انتظار داریم مدیریت ارشد استان ، نمایندگان ، مدیران ، صاحبان فکر و اندیشه گیلان و کشور دست در دست هم بدهند و در رفع مشکلات کشور اقدام و برای تحقق آرمان مقام معظم رهبری که حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی است، تلاش بکنند .

 چند روزی از این تذکر نماینده ولی فقیه نگذشته از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری ، نوشتاری و مجازی مطلع شدیم هنوز یک ماه و اندی از عمر نامگذاری امسال نگذشته بود که اطلاع حاصل شد :

” به دنبال مذاکرات استاندار گیلان با رئیس کل گمرک ایران و پلیس راهور ناجا و مسئولان منطقه آزاد انزلی و با دستور ویژه وزیر امور اقتصادی و دارایی، پلاک‌‌گذاری خودروها در منطقه آزاد انزلی آغاز شده است – خبرگزاری فارس ۱۰/۲/۹۱ ” و مراسم نمادین این اقدام در بخش های خبری و تیزر تبلیغاتی آن نیز برای مدتی از سیمای مرکز گیلان پخش شد “

به گزارش سایت سازمان منطقه آزاد انزلی استاندار گیلان بابت این هدیه به مردم استان گیلان از مدیر عامل منطقه آزاد تشکر کرد.

جالب توجه تر اینکه حجت الام سید داود موسوی ، امام جمعه محترم انزلی در این مراسم طی سخنانی گفت :

تردد خودرو با پلاک منطقه آزاد انزلی حرکتی بزرگ در راستای سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی است . تصریح نمود: جامعه دینی که می خواهد به عنوان الگوی جهانیان معرفی شود نباید خود را در حوزه سیاسی و فرهنگی محدود نماید چرا که هم اکنون میدان اصلی مبارزه ایران اسلامی در عرصه های اقتصادی است موضوعی که در راهبردهای مقام رهبری و تلاش دولت خدمتگذار  هویداست !

نویسنده مثل بسیاری از دلسوزان دیگر نظام در رابطه با پلاک گذاری خودروهای خارجی منطقه آزاد انزلی هر چه دو دو تا ، چهارتا کرد تا مصداقی برای فرمایشات امام جمعه محترم انزلی رابطه‌ای با تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی پیدا کند راه به جائی نبرد و ناگزیر است در انتظار توضیح بیشتر مقامی که خود را تالی تلو رهبری می داند بماند تا ایشان روشن نماید پلاک گذاری خودروهای خارجی کجایش حمایت از تولید ملی است و چقدر نیروی کار ایرانی در تولید این محصول خارجی و لوکس تلاش کرده اند که حمایت از کار نیز باشد  ؟ و چقدر از سرمایه ایرانی در تولید این خودرو ها هزینه شده که سود و بازآوری ه م داسشته باشد که برای ایشان ترسیم حمایت از سرمایه ایرانی نموده است ؟

درست است که این اقدام تحقق یکی از مصوبات دور سوم سفرهای استانی هیأت محترم دولت به گیلان بوده و باید اجرائی می شده است تا از توقف سرمایه جلوگیری شود ولی با توجه به شعار امسال ، آیا نمی‌شد این مصوبه را بدون تاکید به شعار ” حمایت از تولید ملی و کارو سرمایه ایرانی ” اجرائی نمود تا این دوگانگی در معنی و عمل پیش نیاید؟

اخبار مرتبط

نظرات

 • واقعا تاسف باره!!

 • مژده به مرفهین بی درد.
  زین پس می توانید در خودرو هایی لوکس تر و شیک تر به ریش مردم بد بخت بخندید.
  شیشه های دودی برای اینکه اصلا فقر را نبینید.
  خودروهای کروک برای اینکه همه ببینند شما ثروتمندید.
  شاسی های بلند برای تجربه واقعی نگاه از بالا.
  و هزاران خدمت دیگر فقط و فقط در استان بی کاران خوشحال.

 • ممنون
  حالا منظور امام جمعه انزلی چی بود رو نمیدونم
  ولی بخشی از سرمایه ملت ما به خاطر حمایت طولانی از صنعت خودرو سازی داره به جای سرمایه گزاری بیهوده هدر میره – که البته بخشیش بر میگرده به بالا بودن ارزش پول ما نسبت به دلار- با این کار حداقال اینه که این پول جایه درست خرج میشه-۲- کار ایرانی هم گرو کارگر ایرانی هست و کارگر هم جزع از مردم و نیازمند رفاه

 • ما که همه اجناس مورد نیاز رو وارد میکنیم،به خودرو که میرسیم یادمان می آید که
  از تولید داخلی حمایت کنیم.حمایتی کورکورانه

 • اگه واقعا اقتصاد گیلان براشون مهم بود مصوبه دولت راجع به کالای همراه مسافر رو اجرایی میکردن تا وضعیت کسب و کار گیلان بهتر بشه

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد