گیلانیان
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023
دسامبر 4, 2013 کد خبر : 22808 خبر ها

تردد در محورهای کوهستانی گیلان با زنجیر چرخ امکانپذیر است

تردد در محورهای کوهستانی گیلان با زنجیر چرخ امکانپذیر است

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به آغاز بارش شدید برف از شب گذشته و ادامه آن در چندین محور کوهستانی استان گفت: هم اکنون تردد در این محورها با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

ˈ حجت شعبانپور ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ارتفاع برف در محور اسالم به خلخال که بارش آن از شب قبل آغاز شده در زمان حاضر به ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر می رسد.

وی با اشاره به اینکه بارش برف تردد در این محور را باکندی مواجه کرده، افزود: با شروع بارش برف در محور یاد شده اکیپ راهداری با دو دستگاه گریدر ، یک دستگاه برف روب ونیروهای راهداری در سطح جاده مستقر شده تا ضمن بازنگهداری راه نسبت به رفع مشکلات احتمالی مسافران اقدام کنند .

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در محور کوهستانی حشمت آباد ، قوشه لانه، ویه – کلیشم شهرستان رودبار ارتفاع برف به ۱۰ سانتی متر،محور اشکورات و لات محله رودسر ارتفاع برف به ۱۵ سانتی متر ، محور بلوردکان – خصیل دشت املش ارتفاع برف به ۱۰ سانتی متر ، محور آبی نام و دیلمان سیاهکل ارتفاع برف به ۲۰ سانتی متر می رسد .

شعبانپور خاطر نشان کرد: در زمان حاضر تمامی راهها باز و تردد جریان دارد.

وی از رانندگان خواست تا در صورت تردد از محورهای کوهستانی خودروهای خود را مجهز به سوخت کافی، وسایل گرمازا و زنجیر چرخ مجهز کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان ادامه داد: رانندگان قبل از عزیمت می توانند آخرین وضعیت راه ها را ازطریق سامانه اطلاع رسانی http://gilan.mrud.ir و یا تلفن گویای ۱۴۱ و۳۲۱۱۱۱۱-۰۱۳۱ دریافت کنند .

به گزارش اداره کل هواشناسی گیلان و با توجه به نفوذ تدریجی سامانه کم فشار در سطح زمین و وجود جریانات نسبتا ناپایدار در سطوح فوقانی جو؛ بارندگی ها و بارش برف در برخی از مناطق کوهستانی استان تا روزهای پایانی هفته جاری ادامه می یابد./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی