گیلانیان
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ Thursday, 9 July , 2020
ژانویه 7, 2020 کد خبر : 76669 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس :

ترسیم نقشه توسعه بهداشت و درمان نقطه پایان مشکلات حوزه سلامت تهران

ترسیم نقشه توسعه بهداشت و درمان نقطه پایان مشکلات حوزه سلامت تهران

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، با بیان اینکه مدیریت مراکز درمانی توسط سه دانشگاه‌ براساس تقسیم جغرافیایی شهر تهران می‌تواند کم و کاستی‌هایی را ایجاد کند از ترسیم نقشه توسعه بهداشت و درمان به عنوان راه برون‌رفت از مشکلات حوزه سلامت این استان یاد کرد.

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد ترسیم نقشه توسعه بهداشت و درمان تهران که رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این استان، خبر از آن داده بود، گفت: تهران از جمله شهرهایی است که حوزه بهداشت و درمان آن توسط سه دانشگاه اداره می‌شود و مدیریت مراکز درمانی توسط این دانشگاه‌ها بر اساس تقسیم جغرافیایی شهر تهران می‌تواند کم و کاستی‌هایی را ایجاد کند.

ارائه خدمات پزشکی براساس جغرافیای منطقه باعث توزیع ناعادلانه منابع در تهران شده است

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این امر که تهران در اداره حوزه بهداشت و درمان خود نیازمند نقشه راه است بر هیچ کس پوشیده نیست، ادامه داد: هم‌اکنون بیماران بدون بهره‌مندی از سیستم ارجاع به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند و باید برای استفاده از خدمات پزشکی به دانشگاهی که آن منطقه را تحت پوشش قرار داده، مراجعه کنند و همین امر باعث می‌شود که نتوانیم منابع موجود را به صورت عادلانه در شهر تهران توزیع کنیم.

چرا بیمارستان‌های خصوصی به جنوب شهر تهران خدمات نمی‌دهند؟

وی تصریح کرد: اغلب مراکز درمانی که توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند نیز در منطقه شمال شهر تهران فعال هستند و به دلیل تراکم و جمعیت زیاد جنوب تهران در این محدوده خدمات ارائه نمی‌دهد، از سوی دیگر بیمارستان‌های دولتی که در جنوب تهران قرار دارند دارای بافت فرسوده بوده و تاسیس آنها به حدود ۵۰ سال گذشته برمی‌گردد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: انسجام‌بخشی در حوزه سلامت تهران تنها از طریق ترسیم نقشه توسعه بهداشت و درمان امکانپذیر است که هم در بخش سخت افزاری و هم نرم افزاری برای توزیع منابع مالی مورد استفاده قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آنچه مسلم است تهران در ده سال اخیر از نظر وسعت جغرافیایی نسبت به گذشته متفاوت شده و شاید بسیاری از مناطق اطراف تهران در حد یک کلانشهر بوده که از نبود مراکز بهداشتی و درمانی، نیروهای متخصص فعال در بخش خصوصی یا مطب‌ها رنج می‌برند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

بستری ۴ گیلانی مبتلا به تب کریمه کنگو/ این بیماری برای انسان کشندگی دارد

هشدار سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

بستری ۴ گیلانی مبتلا به تب کریمه کنگو/ این بیماری برای انسان کشندگی دارد

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس :

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند