گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
آگوست 8, 2011 کد خبر : 2161 خبر ها

رییس جمهور ضمن تقدیر از عملکرد دولت های پیشین گفت :

ترویج مهرورزی و توسعه فرهنگ خدمتگزاری از اهداف دولت است

ترویج مهرورزی و توسعه فرهنگ خدمتگزاری از اهداف دولت است

گیلانیان : رئیس جمهور ضمن تشکر از اقدامات دولتهای گذشته گفت: «در شش سال اخیر جهش چند برابری در فعالیتهای عمرانی کشور بوجود آمده است». در ابتدای این دیدار آقای احمدی نژاد رئیس جمهور گزارش مبسوطی از فعالیتهای شش ساله دولت در بخشهای عدالت گستری، ترویج مهرورزی و خدمتگزاری، و پیشرفت و آبادانی کشور بیان کرد.

رئیس جمهور با تشکر از اقدامات دولتهای گذشته، به همراهی نمایندگان مجلس و قوه قضاییه با دولت اشاره کرد و گفت: «دولت در سخت ترین شرایط با حمایت مردم و رهبر معظم انقلاب به دستاوردهای مهمی در بخشهای مختلف رسید به گونه ای که در شش سال اخیر جهش چند برابری در فعالیتهای عمرانی کشور بوجود آمده است.»

آقای احمدی نژاد با اشاره به ۹۱ سفر استانی هیأت دولت و اتخاذ بیش از بیست هزار تصمیم استانی گفت:« ۹۸ درصد از مصوبات اولین دور از سفر استانی، ۷۷ درصد از تصمیمات سفر استانی دور دوم و ۴۹ درصد از مصوبات سفر استانی مرحله سوم اجرایی شده است». رئیس جمهور توجه ویژه به مناطق محروم را از جمله سیاستهای دولت برشمرد و با اشاره به اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: «مجموع واگذاریها از سال ۷۰ تا ۸۳ مجموعاً ۲۸۰۰ میلیارد تومان بود که از سال ۸۴ تاکنون به ۸۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است».

رئیس جمهور گفت: «در بخش سرمایه گذاری خارجی هم با وجود رشد منفی سرمایه گذاری در جهان، ایران در دو سال اخیر رشد ۱۲۴ درصدی داشته و در زمینه رشد سرمایه گذاری نیز در رتبه ششم جهان قرار گرفته است». آقای احمدی نژاد به اعطای سهام عدالت به ۳۹ میلیون نفر، اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و نیز افزایش حقوق کارکنان، بازنشستگان و مستمری بگیران، اشاره کرد و گفت: «به استناد آمار، فاصله طبقاتی براساس شاخص ضریب جینی کاهش یافته است».

رئیس جمهور، ترویج مهرورزی و همبستگی ملی و توسعه فرهنگ خدمتگزاری را از دیگر اهداف دولت برشمرد و با اشاره به سرعت حرکت علمی در کشور افزود: «در سالهای اخیر آمار دانشجویان دو برابر شده، تحصیلات تکمیلی توسعه یافته و مقالات علمی نیز از ۱۲ هزار مقاله به بیش از ۳۲ هزار مقاله افزایش یافته است».

آقای احمدی نژاد به خدمات دولت در بخش بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، و مخابرات نیز اشاره کرد و درخصوص بخش نفت و گاز گفت: «خودکفایی در تولید بنزین، گازرسانی به شهرها و نقاط محروم، توسعه فازهای پارس جنوبی با اتکا به سرمایه و دانش بومی و کاهش مصرف بنزین از جمله دستاوردهای این بخش است.
وی تأسیس صندوق توسعه ملی را یکی از اقدامات مناسب برشمرد و گفت: این صندوق اکنون ۲۰ میلیارد دلار سرمایه دارد که تا پایان سال به ۳۰ میلیارد دلار خواهد رسید». رئیس جمهور به افزایش اعتبارات حوزه فرهنگی هم اشاره کرد و گفت: برنامه های فرهنگی دولت مسجد محور است و بودجه حوزه دین از ۹۶ میلیارد تومان در سال ۸۳ به بیش از دو هزار میلیارد تومان در سال ۹۰ افزایش یافته است.

رئیس جمهور در پایان تأکید کرد: «مسیر آینده کشور، رسیدن به سند چشم انداز ۱۴۰۴ و تبدیل شدن به قدرت اول منطقه ای و جایگاه شایسته بین المللی است که روند شتابان کنونی زمینه ساز رسیدن به این جایگاه والا است.»

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی