گیلانیان
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ Saturday, 11 July , 2020
می 21, 2019 کد خبر : 73307 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

فرماندار شهرستان رشت :

ترویج کتاب و مطالعه کم‌هزینه‌ترین کار برای ارتقاء فرهنگ عمومی است

ترویج کتاب و مطالعه کم‌هزینه‌ترین کار برای ارتقاء فرهنگ عمومی است

گیلانیان : فرماندار شهرستان رشت گفت: امروز کم‌هزینه‌ترین کار جهت ارتقاء فرهنگ عمومی، ترویج کتاب و مطالعه عمومی بوده که باید با استفاده از این ظرفیت در این مسیر گام برداریم.

میرشمس مؤمنی‌زاده عصر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشت اظهار داشت: امروز نقش کتاب و مطالعه جهت ارتقاء فرهنگ عمومی بر همگان روشن بوده بنابراین ضروری‌ست که با استفاده از این ظرفیت باید در راستای ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه گام برداریم.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه افزایش فضای مجازی در برخی موارد موجب کم‌رنگ شدن فضای مطالعه و کتابخوانی افراد شده است خاطرنشان کرد: بنابراین امروز کم‌هزینه‌ترین کار جهت ارتقاء فرهنگ عمومی، ترویج کتاب و مطالعه عمومی است.

مؤمنی‌زاده با تأکید بر اینکه باید بتوانیم با ایجاد بسترهای لازم، افزایش تشویق‌ها و اختصاص تسهیلات لازم، مساله کتاب و مطالعه عمومی را ترویج دهیم ابراز داشت: در این راستا باید خدمات رفاهی لازم در کتابخانه‌ها جهت افزایش انگیزه افراد مختلف به کتابخوانی، بیشتر پیش ‌بینی شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت به ضرورت حمایت خیرین جهت ایجاد فضاهای کتابخوانی و ترویج کتاب اشاره کرد و افزود: در رابطه با نونهالان نیز برنامه‌های مؤثری قبل از شکل‌گیری شخصیت آنان باید اجرا کرد تا در این راستا نونهالان با کتاب و کتابخانه پیوند و انس بگیرند.

وی به ایجاد یک نوع تعامل بین اداره کل کتابخانه‌های استان گیلان، کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشت و شهرداران تأکید کرد و اظهار داشت: آنچه که در توان شهرداری است باید جهت تسهیل امور کتابخانه‌های شهرستان رشت انجام شود و در کنار این موضوع به شهرداری هم فشاری وارد نشود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رشت نیز در این جلسه ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: امروز اهمیت کتاب و کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست و آگاهی و دانشی که از طریق کتاب و کتابخوانی حاصل می‌شود یکی از فضیلت‌های ارزشمند انسانی است.

علیرضا انصاری با بیان اینکه بسیاری از مشکلات و اتفاقات ناگواری که در جامعه توسط برخی اشخاص اتفاق می‌افتد در حقیقت ناشی از جهل انسانی است ابراز داشت: در صورت افزایش مطالعات، کتابخوانی و کتابخانه‌ها این مشکلات کاهش می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس :

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند

نگران افزایش بار بیماری کرونا با ورود مسافر هستیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

نگران افزایش بار بیماری کرونا با ورود مسافر هستیم