گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
سپتامبر 21, 2014 کد خبر : 29948 خبر ها

منتظری:

تسهیلات بانکی به ۲۰۰ بافنده گیلانی فرش دستباف اعطا می شود

تسهیلات بانکی به ۲۰۰ بافنده گیلانی فرش دستباف اعطا می شود

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از اعطای ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۲۰۰ قالیباف گیلانی خبر داد.

علی منتظری ظهر یکشنبه در نشست با تولید کنندگان فرش دستبافت استان با اشاره به آغاز معرفی بافندگان فرش دستباف و واجد شرایط دریافت تسهیلات بانکی در استان افزود: براساس مصوبه کارگروه اشتغال گیلان و به منظور حمایت از قالیبافان همانند سال های گذشته ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به متقاضیان اعطا می شود.

وی همچنین با اشاره به آغاز معرفی ۲۰۰ قالیباف در سراسر استان به سه بانک عامل مربوطه اظهارداشت: میزان تسهیلات به هر بافنده فرش دستباف ۵۰ میلیون ریال است که با مهلت بازپرداخت سه ساله در اختیار واجدین شرایط قرار می گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با تاکید بر جایگاه فرش دستباف در ایجاد اشتغال و کارآفرینی و ایجاد ارزش افزوده در عرصه تولید فرش دستباف ایرانی از فعالیت ۱۰ هزار بافنده فرش دستباف در استان خبر داد و افزود: از این تعداد هفت هزار نفر بیمه شده تأمین اجتماعی در سطح استان هستند.

وی تصریح کرد: فرش دستباف ایران بعنوان یکی از مهمترین صنایع دستی و بیانگر تمدن، فرهنگ، هنر و تاریخ این سرزمین که قدمتی دیرینه داشته و از جنبه های مختلفی حائز اهمیت است.

منتظری با بیان اینکه فرش دستباف ایران عمری به درازای تاریخ هنر و فرهنگ ایرانی دارد، اظهارداشت: فرش به عنوان یکی از ارزشمندترین دستاوردهای مردم ، خود یک فرهنگ است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فرش دستباف ایران در زمینه های اقتصادی، اجتماعی، معیشتی، فرهنگی، فنی و هنری جایگاه ویژه و ارزنده ای داشته و نقش مهمی را در اشتغال زایی، ارزآوری و صادرات بر عهده دارد.

پیش از این سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در راستای حمایت دولتی از بافندگان فرش دستباف تفاهم نامه سه جانبه ای را با همکاری سازمان فنی و حرفه ای و صنایع دستی و گردشگری استان منعقد تا حمایت ویژه ای از اشتغال و توسعه آموزش های بازار محور در امر آموزش، تولید، بازاریابی و فروش به انجام رساند./منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی