گیلانیان
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ Monday, 21 January , 2019
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷ کد خبر : 66914 خبر ها

معاون وزیر ورزش در آیین افتتاح خانه جوان گیلان:

تسهیلات تا مرز ۱۰۰ میلیون تومانی به سمن‌های متقاضی ارائه می‌شود/گیلان میزبان کارآفرینان برتر کشور

تسهیلات تا مرز ۱۰۰ میلیون تومانی به سمن‌های متقاضی ارائه می‌شود/گیلان میزبان کارآفرینان برتر کشور

گیلانیان : معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: با هماهنگی صندوق کارآفرینی و امید به سمن‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی فعال تسهیلات ریالی تا مرز یک‌صد میلیون تومان پرداخت می‌شود.

محمدمهدی تندگویان عصر امروز در مراسم افتتاح خانه جوان در مجموعه یادگار امام شهر رشت اظهار کرد: امیدواریم به قول هوایی که درگذشته به جوان‌ها داده‌شده در وزارت ورزش و جوانان دنبال و به نتیجه برسد.

وی وعده‌های داده‌شده به جوانان امیدبخش است افزود: جوانان هیچ‌گاه از برخورد مدیران تا امید نمی‌شوند و آینده‌ساز این کشور هستند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خانه جوان را از نیازهای اساسی استان برشمرد و گفت: باید احداث خانه جوان درخور جوانان گیلان علاوه در رشت در شهرستان‌های استان نیز احداث شود.

وی با اشاره به مطالبات حوزه اشتغال و کارآفرینی گفت: همایش کارآفرینان کل کشور در گیلان در حال برگزاری هست که نقاط قوت آن بیش از نقاط ضعف آن است.

تندگویان با بیان اینکه شبکه‌های کارآفرینی در کشور تقویت می‌شوند افزود: در حال حاضر دو هزار سمن شبکه‌ای در کشور ایجادشده که در حوزه‌های مختلف اشتغال و کارآفرینی فعالیت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه حوزه جوانان وزارت ورزش باید از نابسامانی خارج شود افزود: سازمان جوانان نیازمند ساختار منسجم و سیاست‌گذاری دقیق است تا جان بگیرد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به آمادگی صندوق کارآفرینی امید برای ارائه تسهیلات ریالی تا مرز یک‌صد میلیون تومان به سمن‌های هنری فرهنگی و اقتصادی گفت: در گیلان صندوق حمایت از سمن‌ها آماده است و سمن‌ها می‌توانند به اداره کل مراجعه و از اعتبارات آن بهره‌مند شوند.

تندگویان با اشاره به تشکیل ستاد ساماندهی جوانان در گیلان گفت: برخی از دستگاه‌ها در جهت تعالی فعالیت‌های جوانان کارشکنی می‌کنند که با مشارکت استاندار قابل‌حل است.

وی با تأکید بر اینکه جوانان نباید عرصه خدمت را خالی کنند گفت: با مقاومت‌های صورت گرفته از سوی برخی دستگاه‌ها جوانان خوب درخشیده‌اند و منسجمانه در حال فعالیت هستند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان استان گیلان نیز در ابتدای این مراسم با اشاره به ظرفیت جوانان در گیلان اظهار کرد: خانه جوان برای تک‌تک جوانان مردم گیلان است.

وی با بیان اینکه خانه جوان باید تسهیل گر آمپر جوانان باشد افزود: همه جوانان و خانواده‌هایشان می‌توانند از مراکز مشاوره و فرهنگی این خانه بهره‌مند شوند.

مریم بخشی با اشاره به رویکرد دولت در به‌کارگیری از ظرفیت جوانان گفت: طی سال گذشته تاکنون تلاش‌های برای توانمندسازی جوانان انجام‌شده و در تلاشیم تا برای اشتغال و کارآفرینی جوانان کام برداریم.

سرپرست اداره ورزش و جوانان استان گیلان با اشاره به برنامه‌های پیش رو ورزش و جوانان تصریح کرد: گیلان برای نخستین بار در کشور میزبان کارآفرینان برتر در کشور است که فردا اختتامیه آن در انزلی برگزار خواهد شد.

بخشی افزود: ستاد ساماندهی امور جوانان گیلان نیز فردا برای نخستین بار در کشور می‌شود تا مشکلات جوانان استان را کاهش دهد.

خانه‌های جوان مراکزی برای مطرح کردن ایده‌های نو جوانان، مشکلات و بررسی آن‌ها است که در تلاش‌اند تا با بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها و دستگاه‌های اجرایی بین نیروهای جوان همگرایی ایجاد کرده و در راستای حال دغدغه‌های جوانان فعالیت کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

سرپرست اداره بندر و دریانوردی آستارا :

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

مدیرامور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان :

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان :

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد