گیلانیان
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ Sunday, 17 February , 2019
آبان ۲۰, ۱۳۹۷ کد خبر : 70410 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان :

تشدید تحریم‌ها توانمندی ملت ایران را مضاعف می‌کند/سهم بسزای نفت ایران در معادلات جهانی

تشدید تحریم‌ها توانمندی ملت ایران را مضاعف می‌کند/سهم بسزای نفت ایران در معادلات جهانی

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به تحریم نفتی آمریکا علیه ایران و با بیان اینکه به نفت ایران سهم بسزایی در معادلات جهانی دارد گفت: تجربه نشان داده تشدید تحریم‌ها علیه ملت ایران توانمندی‌شان را مضاعف می‌کند.

ولی داداشی با اشاره به دور جدید تحریم‌های خصمانه آمریکا علیه ملت ایران و با نامشروع خواندن آن همچون چهار دهه گذشته اظهار کرد: ایالات‌متحده آمریکا از روی استیصال و خودباختگی ایران را تحریم کرده و هدف نهایی آن فشار بر ملت ایران و تغییر رفتار سیاسی آن در منطقه و جهان است.

وی با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران گامی دیگر در جهت بی‌ثبات کردن اعتماد آمریکایی است افزود: ایران نقش صلح‌خواهی و امنیت آفرینی ملت‌ها در منطقه و جهان را در پیش‌گرفته درحالی‌که فشارهای همه‌جانبه و ظالمانه علیه ملت و دولت ایران تنها منجر به افزایش دامنه بی‌اعتمادی علیه آمریکا می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اظهارات خصمانه و ظالمانه رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه تا زمانی ایران رفتارش را در منطقه عوض نکند تحریم‌ها ادامه دارد گفت: آمریکا، استکبار جهانی و هم‌پیمانانش ۴۰ سال است که جمهوری اسلامی ایران را تحریم می‌کنند و ملت ایران با تحریم‌های ظالمانه آمریکا آشنایی کامل دارد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا تنها با جنگ روانی در تلاش است تا اثرگذاری تحریم‌ها در ایران را بزرگ جلوه دهد تصریح کرد: ملت ایران مقتدر و باصلابت است و تاریخ انقلاب اسلامی ایران نشان داده هر جا که مورد تحریم آمریکا قرارگرفته‌ایم توانمندی و دستاوردهای ملت ایران علی‌الخصوص جوانان این کشور مضاعف شده است.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با اشاره به منزوی شدن آمریکا از سوی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد: غیرقابل‌پیش‌بینی و غیر دموکراتیک بودن منش رئیس‌جمهور آمریکا موجب شده تا اتحادیه اروپا از تصمیم تندخو منشانه و خصمانه ایالت متحده آمریکا ابراز تأسف کند.

داداشی با تأکید بر اینکه استکبار جهانی کمر و همت خود را برای نابودی ایران بسته است و تلاش می‌کند تا در چله انقلاب این نظام متکی بر مردم را نیست و‌ نابود کند گفت: آنچه آمریکا، رژیم صهیونیستی و همسایگان ناپخته و مرتجع عربی ما در خیالشان تصور می‌کنند، خیال باطلی است و موجودیت انقلاب اسلامی ایران تا انقلاب کبیر امت اسلام ادامه خواهد داشت.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه آمریکا نه‌تنها دولت ایران بلکه دشمنی ظالمانه با ملت ایران دارد و این را در فعل و قول خود اثبات کرده تصریح کرد: در لیست تحریم‌های آمریکا علیه ایران تحریم‌هایی همچون شرکت‌های هواپیمایی دیده می‌شود در حالیکه مردم از شرکت‌های هواپیمایی برای جابجایی و انتقال بارشان استفاده می‌کنند و این نشان می‌دهد تحریم‌های آمریکایی دقیقاً در تقابل با خواسته‌های ملت بزرگ ایران است و هیچ‌گاه آمریکا حامی و مدافع نیست و نخواهد بود.

نماینده مردم بندر آستارا در مجلس با اشاره به تحریم آمریکا علیه ایران و تلاش برای به حداقل رساندن فروش نفت گفت: آمریکا در ابتدا تلاش کرد تا فروش نفت ایران را به صفر رسانده اما وقتی هم‌پیمانی کشورها با ایران را دید این موضع خود را عوض و هشت کشور را از لیست تحریم‌های نفتی مستثنا کرده است.

وی با بیان اینکه با فرض استثنا نشدن کشورها از لیست تحریم آمریکا همچنان ایران نفت خود را به مشتریان خود می‌فروخت افزود: ایران سهم بسزایی در تولید نفت جهان دارد و هر یک بشکه نفت ایران و فروش و یا عدم فروش آن می‌تواند معادلات جهانی نفت را بر هم بزند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

متن کامل بیانیه مهم رهبری خطاب به جوانان به‌مناسبت چهل سالگی انقلاب؛

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان :

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است