گیلانیان
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ Monday, 22 April , 2019
آبان ۲۰, ۱۳۹۷ کد خبر : 70410 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان :

تشدید تحریم‌ها توانمندی ملت ایران را مضاعف می‌کند/سهم بسزای نفت ایران در معادلات جهانی

تشدید تحریم‌ها توانمندی ملت ایران را مضاعف می‌کند/سهم بسزای نفت ایران در معادلات جهانی

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به تحریم نفتی آمریکا علیه ایران و با بیان اینکه به نفت ایران سهم بسزایی در معادلات جهانی دارد گفت: تجربه نشان داده تشدید تحریم‌ها علیه ملت ایران توانمندی‌شان را مضاعف می‌کند.

ولی داداشی با اشاره به دور جدید تحریم‌های خصمانه آمریکا علیه ملت ایران و با نامشروع خواندن آن همچون چهار دهه گذشته اظهار کرد: ایالات‌متحده آمریکا از روی استیصال و خودباختگی ایران را تحریم کرده و هدف نهایی آن فشار بر ملت ایران و تغییر رفتار سیاسی آن در منطقه و جهان است.

وی با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران گامی دیگر در جهت بی‌ثبات کردن اعتماد آمریکایی است افزود: ایران نقش صلح‌خواهی و امنیت آفرینی ملت‌ها در منطقه و جهان را در پیش‌گرفته درحالی‌که فشارهای همه‌جانبه و ظالمانه علیه ملت و دولت ایران تنها منجر به افزایش دامنه بی‌اعتمادی علیه آمریکا می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اظهارات خصمانه و ظالمانه رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه تا زمانی ایران رفتارش را در منطقه عوض نکند تحریم‌ها ادامه دارد گفت: آمریکا، استکبار جهانی و هم‌پیمانانش ۴۰ سال است که جمهوری اسلامی ایران را تحریم می‌کنند و ملت ایران با تحریم‌های ظالمانه آمریکا آشنایی کامل دارد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا تنها با جنگ روانی در تلاش است تا اثرگذاری تحریم‌ها در ایران را بزرگ جلوه دهد تصریح کرد: ملت ایران مقتدر و باصلابت است و تاریخ انقلاب اسلامی ایران نشان داده هر جا که مورد تحریم آمریکا قرارگرفته‌ایم توانمندی و دستاوردهای ملت ایران علی‌الخصوص جوانان این کشور مضاعف شده است.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با اشاره به منزوی شدن آمریکا از سوی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد: غیرقابل‌پیش‌بینی و غیر دموکراتیک بودن منش رئیس‌جمهور آمریکا موجب شده تا اتحادیه اروپا از تصمیم تندخو منشانه و خصمانه ایالت متحده آمریکا ابراز تأسف کند.

داداشی با تأکید بر اینکه استکبار جهانی کمر و همت خود را برای نابودی ایران بسته است و تلاش می‌کند تا در چله انقلاب این نظام متکی بر مردم را نیست و‌ نابود کند گفت: آنچه آمریکا، رژیم صهیونیستی و همسایگان ناپخته و مرتجع عربی ما در خیالشان تصور می‌کنند، خیال باطلی است و موجودیت انقلاب اسلامی ایران تا انقلاب کبیر امت اسلام ادامه خواهد داشت.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه آمریکا نه‌تنها دولت ایران بلکه دشمنی ظالمانه با ملت ایران دارد و این را در فعل و قول خود اثبات کرده تصریح کرد: در لیست تحریم‌های آمریکا علیه ایران تحریم‌هایی همچون شرکت‌های هواپیمایی دیده می‌شود در حالیکه مردم از شرکت‌های هواپیمایی برای جابجایی و انتقال بارشان استفاده می‌کنند و این نشان می‌دهد تحریم‌های آمریکایی دقیقاً در تقابل با خواسته‌های ملت بزرگ ایران است و هیچ‌گاه آمریکا حامی و مدافع نیست و نخواهد بود.

نماینده مردم بندر آستارا در مجلس با اشاره به تحریم آمریکا علیه ایران و تلاش برای به حداقل رساندن فروش نفت گفت: آمریکا در ابتدا تلاش کرد تا فروش نفت ایران را به صفر رسانده اما وقتی هم‌پیمانی کشورها با ایران را دید این موضع خود را عوض و هشت کشور را از لیست تحریم‌های نفتی مستثنا کرده است.

وی با بیان اینکه با فرض استثنا نشدن کشورها از لیست تحریم آمریکا همچنان ایران نفت خود را به مشتریان خود می‌فروخت افزود: ایران سهم بسزایی در تولید نفت جهان دارد و هر یک بشکه نفت ایران و فروش و یا عدم فروش آن می‌تواند معادلات جهانی نفت را بر هم بزند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رودسر خبر داد:

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم:

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

ارتش و سپاه بازوان قدرتمند ایران هستند

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش :

ارتش و سپاه بازوان قدرتمند ایران هستند

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz