گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
ژوئن 8, 2014 کد خبر : 27577 خبر ها

بالاخره مسئولان کشاورزی اعتراف کردند :

تشدید تغییر کاربری اراضی کشاورزی در گیلان

تشدید تغییر کاربری اراضی کشاورزی در گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان : مقرون به صرفه نبودن کشاورزی تغییر کاربری اراضی مستعد گیلان را تشدید می کند

گیلانیان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: مقرون به صرفه نبودن و سختی کار کشاورزی تغییرکاربری اراضی مستعد و مرغوب را در استان تشدید می کند.

علیرضا شعبان نژاد بر ضرورت توسعه زیر ساخت های لازم برای کشاورزی آسان و مقرون به صرفه در استان تاکید کرد و افزود: علاوه بر این اعطای تسهیلات ارزان قیمت و خرید به موقع و تضمین محصولات کشاورزی از دیگر عوامل مهم در این عرصه هستند.

وی همچنین اظهارداشت: پارسال از محل صندوق توسعه ملی ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار به کشاورزان استان پرداخت شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه نقشه دقیق کاربری اراضی کشاورزی استان هنوز مشخص نشده است، گفت: تهیه این نقشه امسال با حمایت و همکاری وزارت جهاد کشاورزی آغاز می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تغییر کاربری برخی اراضی کشاورزی براساس جهل به قانون است بر لزوم گسترش و تقویت چتر قضایی در استان تاکید کرد.

شعبان نژاد اذعان داشت: برای جلوگیری از تخریب هر چه بیشتر منابع تولید کشاورزی به ویژه تبدیل اراضی مستعد کشاورزی به ویلا، مسکن و غیره که به یکی از چالش های مهم پیش روی تولید کشاورزی کشور تبدیل شده است باید تدبیر اساسی انجام شود.

وی همچنین بر لزوم روشن کردن افکار عمومی در مورد تبعات تبدیل اراضی کشاورزی از طریق رسانه های عمومی و سایر طرق مناسب اشاره کرد و اظهارداشت: توسعه کشاورزی از طریق توانمند کردن روستاها در امر تولید کشاورزی و ایجاد انگیزه در جوانان روستایی برای ماندن در روستا و مشارکت فعال در توسعه کشاورزی از دیگر راهکار برای تبدیل این تهدید به فرصت است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی