گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
سپتامبر 15, 2012 کد خبر : 12493 خبر ها

استاندار گيلان خبر داد :

تشکیل کمیته ی تدابیر ویژه برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است

تشکیل کمیته ی تدابیر ویژه برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است

اختصاصی گیلانیان : در مباحث فرهنگی ایده پردازی و تبدیل ایده به موضوع عملی ، ارتقاء مشارکت دانشگاهیان واهل فن ، بومی سازی تکنولوژی ، توجه به رونق تولیدات داخلی ، ایجاد رقابت منطقی براساس اصل ۴۴ قانون اساسی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .

مهندس کیهان هاشم نیا ، استاندار گیلان در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که به ریاست نماینده ولی فقیه در گیلان تشکیل شده بود با اشاره به دستور جلسه در خصوص ابعاد فرهنگی و هنری ، اقتصاد مقاومتی فعال و پویا با بیان این مطلب گفت :

برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند تشکیل کمیته ی تدابیر ویژه هستیم ، در زمینه راهکارههای تحقق اقتصاد مقاومتی به نظارت هدفمند ، مهندسی فرهنگی و فضاسازی رسانه ای نیازمندیم .

وی افزود : تدوین دستورالعمل اقتصاد مقاومتی باتوجه به سیاست های کلی نظام و تنظیم برنامه نظارتی مدون از اهداف دیگر این کمیته خواهد بود .

وی با بیان اینکه برنامه جامع اطلاع رسانی در همه بخش های اقتصادی برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی ضروری است گفت : در این زمینه رسانه ملی ، رسانه های مکتوب و مجازی نقش مهمی دارند .

استاندارگیلان دربخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه توجه به کاهش مشکلات جذب سرمایه گذار با ایجاد جو مناسب و تبلیغاتی برای توسعه این حوزه ها بسیار مؤثراست ، افزود : در گیلان مشکل مراجعه سرمایه گذاران نداریم بلکه مشکل جذب سرمایه گذار است ؛ در واقع بحث اصلی ما این است که بدلیل مشکلات اداری سرمایه گذاران به خوبی جذب نمی شوند .

وی همچنین گفت : برای حل این مشکل و حفظ سرمایه های موجود و توسعه سرمایه های داخلی ، فعال سازی مرکز خدمات سرمایه داری بسیار مهم است .

وی ادامه داد : ضرورت دارد دستگاههای متولی برنامه جامع فرهنگی و عملیاتی استان را درزمینه اقتصاد مقاومتی تدوین کنند .

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دستور دیگر جلسه شورای فرهنگ عمومی مبنی بر بررسی نحوه ی تأثیرگذاری مساجد در ارتقاء سطح فرهنگ عمومی گفت : هم اکنون در گیلان به ازای هر۳۳۸ خانوار یک مسجد در استان وجود دارد .

وی با اشاره به مشارکت دستگاه‌ های فرهنگی مختلف در اداره مساجد گفت : وجود ستاد رسیدگی به امور مساجد برای مدیریت واحد در این اماکن بسیار ضروری است و این ستاد همچنین باید نقش رصد فعالیت های انجام شده را داشته باشد .

وی با بیان اینکه مسجد در دین مبین اسلام دارای کارکردهای مختلف آموزشی ، فرهنگی و اجتماعی است گفت : هرچقدر در زمینه ی تقویت مساجد تلاش کنیم بهتر می توانیم با آسیب های اجتماعی مقابله کنیم .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی