گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژانویه 19, 2013 کد خبر : 16541 خبر ها

خبرگزاری ایلنا خبر داد :

تشنج در نماز جمعه گچساران توسط رضوانی و پیامدهای آن

تشنج در نماز جمعه گچساران توسط رضوانی و پیامدهای آن

گیلانیان : ایلنا – یاسوج: اظهارات معاون سیاسی – امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص حجاب زنان گچسارانی سبب واکنش تند نمازگزاران این شهر در نماز جمعه امروز شد.

” غلامعلی رضوانی ” در بخشی از سخنان خود در نماز جمعه شهرستان گچساران به شدت از وضعیت کنونی حجاب خانم های گچسارانی انتقاد کرد.

انتقادات شدید معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد سبب اعتراض برخی نمازگزاران گچسارانی و ترک نماز جمعه توسط آنها شد. برخی از نمازگزاران گچسارانی حتی با رضوانی دیدار کرده و بشدت از سخنان نسجیده او انتقاد کرده که مجادله لفظی را هم به دنبال داشته است.

رضوانی در این سخنان خود گفته بود بی حجابی در گچساران رواج دارد که بلافاصله “رفیعی ” یکی از نمازگزاران این شهرستان بشدت به این سخنان او اعتراض و تعدادی از نمازگزاران نماز را ترک کردند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز سخنان خود را قطع کرد و ادامه نداد.

****

واکنش امام جمعه موقت گچساران به سخنان معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد: 

مردم گچساران نسبت به نوامیس خود متعصب هستند

۱۳۹۱-۱۰-۲۹

 شهرستان گچساران برجستگی ها و خدمات زیادی دارد که جناب رضوانی می توانست آنها را بیان کند.

امام جمعه موقت گچساران در کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به سخنان معاون سیاسی – امنیتی استانداری استان تاکید کرد: مردم گچساران با اعتراض خود به سخنان “رضوانی ” معاون سیاسی – امنیتی استاندار در آئین سیاسی عبادی نمازجمعه نشان دادند که نسبت به ناموس خود تعصب دارند.

T80003646-2303224” حجت الاسلام پرویز خواجه زاده ” در گفت و شنود اختصاصی با ایلنا از گچساران گفت: پس از خطبه های نمازجمعه امروز تعداد زیادی از نمازگزاران به اینجانب مراجعه و ضمن اعلام نارضایتی از سخنان معاون سیاسی – امنیتی استاندار تاکید داشتند که رضوانی باید پاسخگوی اظهارات امروز خود باشد.

وی با تاکید بر اینکه معاون سیاسی استاندار می توانست بهتر از این سخنان خود را اعلام کند، اظهارداشت: شهرستان گچساران برجستگی ها و خدمات زیادی دارد که جناب رضوانی می توانست آنها را بیان کند.

امام جمعه موقت گچساران مردم این شهرستان را متمدن، متعهد و متعصب خواند و ادامه داد: نمازگزاران گچسارانی با اعتراض خود نشان دادند به ناموس خود متعصب هستند.

گفتنی است معاون سیاسی – امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سخنانی در نماز جمعه گچساران از بی حجابی زنان گچسارانی بشدت انتقاد کرده بود که با واکنش نمازگزاران این شهرستان سخنان او نیمه تمام ماند.

شهرستان گچساران یکی از شهرستان های گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شود که با یاسوج مرکز استان حدود ۱۲۰ کیلومتر فاصله دارد.

****

در نامه تاج‌گردون، نماینده گچساران به استاندار کهگیلویه و بویراحمد: 

سخنان رضوانی (معاون سیاسی استاندار) دور از ادب و توهین آمیز است

۱۳۹۱-۱۰-۳۰

مردم شریف گچساران آنانند که در هر صحنه‌ای به فرمان رهبرشان لبیک گفته و خالصانه به میدان آمدند و همواره افتخار آفریدند.

tajgardoun2-1به دنبال اظهارات معاون سیاسی – امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در نماز جمعه شهرستان گچساران و واکنش های تند مردم و امام جمعه موقت، “غلامرضا تاجگردون ” نماینده مردم شهرستان های ” گچساران و باشت ” هم با انتشار نامه ای خطاب به استاندار استان واکنش تندی نشان داده است که عینا منتشر می شود.

در این نامه که یک نسخه آن به دفتر ایلنا در یاسوج ارسال شده چنین آمده:

بسمه تعالی

برادر گرامی جناب آقای صابری

استاندار محترم استان کهگیلویه و بویراحمد

با سلام و احترام

احتمالاً مطلع گردیده‌اید که معاون سیاسی جنابعالی در سخنانی ناشایست و در بین خطبه‌های نماز جمعه گچساران عفاف و حجاب در این شهرستان را مورد تعرض قرار داده و این کلام موجب ناراحتی و اعتراض شهروندان و نمازگزاران عزیز شده است.

موضوع را از محترمین و نمازگزاران حاضر در نماز جویا شدم و اطمینان حاصل کردم گفتار بیان شده توسط ایشان دور از ادب، غیرمسئولانه و توهین‌آمیز بوده و می بایست سریعاً توسط جنابعالی که بالاترین مقام مسئول استان و مسئول مافوق ایشان هستید واکنش صورت گرفته و برخورد لازم انجام پذیرفته و اطلاع رسانی فرمایید.

اگرچه اینجانب بین جنابعالی و ایشان تمیز قائلم و معتقدم حضرتعالی وظیفه خود می دانید به عنوان نماینده حکومت اسلامی مطابق آنچه که دین پاک و مهربان اسلام به ما آموخت، دوستی و رفاقت بین خود و ایشان را کنار گذاشته و برخوردی جدی صورت پذیرد.

جهت اطلاع جنابعالی و ایشان (که شناختی نسبت به سوابق ایشان ندارم و احتمالا اعتقاداتشان ریشه عمیق در دین گهربار اسلام ندارد) چند نکته ای در باب مردم شریف، دین‌دار و انقلابی این خطه یادآور شده تا با این کلام، بار شما را در برخورد جدی با این موضوع صد چندان کرده و انتظار امت اسلام را یادآور شوم.

– مردم شریف گچساران آنانی بودند که در دوران انقلاب با خون بهترین جوانانش انقلاب را به ما هدیه کردند.

– مردم شریف گچساران آنانی بودند که هر روز میزبان شهیدی بودند و خانه خانه این دیار بوی شهید می دهد و بد نیست ایشان به عنوان وظیفه قانونیشان که متاسفانه به فراموشی سپرده، حضوری در متراکم ترین گلزار شهدای استان که قبور متبرکشان در شانشان نیست داشته و از توهینی که به خواهران آن شهدا کرده در برابر این لاله های به خون خفته سر عذرخواهی فرود آورده و ره دیگر انتخاب کرده و آنچه که در توان و شان ایشان نیست، کنار گذاشته و اصلاح خویش کند.

– مردم شریف گچساران آنانند که در هر صحنه ای به فرمان رهبرشان لبیک گفته و خالصانه به میدان آمدند و همواره افتخار آفریدند.

– مردم شریف گچساران آنانند که مظلومند و زبانشان همواره حق بوده و بواسطه این کلام حقشان همیشه نتوانستند در میان چاپلوسان این دیار جایی داشته باشند.

– لرها و ترک‌زبانان و مردم سراسر نقاط ایران که از مومنان این دیارند (بهبهانی-اصفهانی-بندری-بختیاری و…) تاب تحمل این توهین را ندارند و ضرورت دارد سریعاً این موضوع را پیگیری و اصلاح فرمایید.

بدیهی است وظیفه خود می دانم در جهت صیانت از کیان حقوق موکلینم موضوع را پیگیری نمایم.

                                                                   غلام رضا تاج‌گردون

                                         نماینده مردم شریف گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی.

********

رئیس شورای شهرستان گچساران: 

سخنان معاون سیاسی استاندار توهین به خانواده شهدا بود

۱۳۹۱-۱۰-۳۰

 آیا شهری که فرزندانش را در عملیات های هشت سال دفاع مقدس تقدیم انقلاب و اسلام کرده است شایسته چنین توهین هایی بود؟

رئیس شورای شهرستان گچساران، اظهارات جنجالی معاون سیاسی – امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نماز جمعه روز گذشته شهرستان گچساران را توهین به خانواده شهدا خواند و گفت: آیا این صحیح است که یک مقام ارشد استان در نماز جمعه شهرستان به خانواده های شهدا توهین کند؟

” علی محمد علیزاده ” در گفت و شنود اختصاصی با “ایلنا” از گچساران با بیان اینکه این مسئول باید قبل از اظهار نظر در خصوص گچساران باید از تاریخ این شهرستان اطلاع می داشت ، اظهارداشت : به نظرم این شهر را باید شهر شهداء نامید شهری که در آذرماه ۵۷ با جمیعت اندک خود ۶ شهید را تقدیم انقلاب کرده است.

وی افزود: آیا شهری که فرزندانش را در عملیات های هشت سال دفاع مقدس تقدیم انقلاب و اسلام کرده است شایسته چنین توهین هایی بود؟

رئیس شورای گچساران با اشاره به موفقیت های علمی گچساران و کسب رتبه های مختلف علمی توسط آنها خاطر نشان کرد: این درست نیست که فردی بدون اطلاع به این شهر توهین کند.

علیزاده با تاکید بر عذرخواهی هرچه سریعتر استاندار و معاون سیاسی او از مردم گچساران گفت: استاندار باید به زیر مجموعه خود یاد دهد که چگونه حرف بزنند تا تنش ایجاد نشود.

” غلامعلی رضوانی ” معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سخنانی در بین خطبه های نماز جمعه بیست و نهم دی ماه ۹۱ به انتقاد شدید از وضعیت در گچساران پرداخته که سبب واکنش های متعددی شده است.

********

عضو شورای شهر گچساران در واکنش به سخنان معاون سیاسی استاندار: 

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عذرخواهی کند

معاون سیاسی باید بدانند که وضعیت حجاب درگچساران نسبت به جاهای دیگر مطلوب‌تر است.

عضو شورای شهر گچساران در واکنش به اظهارات معاون سیاسی – امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در نماز جمعه روز گذشته این شهرستان گفت: متاسفانه با گذشت بیش از سه دهه از انقلاب هنوز مسئله بدحجابی یکی از معضلات اجتماعی در کشور است اگر چه برای رعایت نکردن آن مجازات‌هایی درنظر گرفته شده ولی کار فرهنگی این نیست که یک مسئله داخلی را در بوق و کرنا کنیم.

3“کوکب حاتمی” در گفت و شنود اختصاصی با ایلنا از گچساران، افزود: این شیوه علاوه براینکه تاثیری ندارد که هیچ شاید نتیجه معکوس هم داشته باشد.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی خاموش و ناپیداست ادامه داد: ما باید زمینه ساز عواملی باشیم که دست به دست هم بدهند وفرهنگ را بسازیم نه اینکه در تریبون نمازجمعه که انعکاس وسیعی دارد فریاد بزنیم و بدحجابان را لجوج‌تر کنیم.

این عضو شورای شهر گچساران گفت: یک مسئول سیاسی باید آنقدر سیاست داشته باشد که در این فرصتی که به او داده‌اند راهکارهای درجهت رفع مشکلات عدیده حامعه قبیل گرانی، بیکاری،مواد مخدر و… را مطرح نمایند.

حاتمی با بیان اینکه او باید بداند که شهر گچساران روزی گذرگاه کاروان شهیدان گرانقدر استان بود و کوچه های این شهر با عکس شهیدان این شهر زینت‌ شده است گفت: یک مسئول سیاسی که نفر دوم استان است نباید حرفی بزند که خودش را زیر سوال ببرد.

ریس انجمن بانوان گچساران افزود: معاون سیاسی باید بدانند که وضعیت حجاب در گچساران نسبت به جاهای دیگر مطلوب‌تر است.

این فعال سیاسی – اجتماعی گچساران با تاکید بر اینکه معاون سیاسی – امنیتی استاندار باید هر چه سریعتر از مردم عذرخواهی کند گفت: مطالب گفته شده توسط ایشان در نماز جمعه گچساران اصلا در شان یک مسئول نبود.

اخبار مرتبط

نظرات

 • سلام. خسته نباشین. راستی این موضوع چه ربطی به سایت گیلانیان داره؟. اتفاقی افتاده تو نماز جمعه گچساران، چی شده که بازتاب اون با این زوق زدگی مطرح شده تو گیلانیان؟!.
  می شه احتمال داد که این خبر، بیشتر یه جوری بیان کینه های گذشته و عقده گشایی باشه. طرح این خبر، دو تا مشکل داره: تسویه حساب گذشته ها با شخصی به نام آقای رضوانی. حالا خوب یا بد این آدم بمونه میون خودش و خداش. هرچن که این بابا تو گیلانم، اصلا موفق نبوده و بد عمل کرده . دوم: خوشحالی گیلانیان از مخالفت مردم اون منطقه با نهی از منکر یه مقام مسئول در استان بویر احمد، که نشون می ده که این پایگاه تحلیلی محترم چقدر از مخالفت با حجاب اسلامی، خوشحال شده و همین یعنی طرف دشمن قرار گرفتن و موافقت با تعطیلی نهی از منکر. دستتون درد نکنه. واقعا از بابت زدن این خبر دست اول بهتون تبرک می گم. مرسی
  …………………………………………..
  ………………………………………………

  گیلانیان
  ؟؟!!

 • سلام
  چطوری اقای رضوانی از گیلان,منتقل شدند به کهگیلویه؟!!!
  دم این سیستم گرم که نمیذاره ادماش بیکار بمونن.
  بیکاری فقط واسه ما بدبخت بیچاره هاست دیگه!!!
  درباره موضوع هم درسته اقای رضوانی شاید خواسته نهی از منکر کنه,ولی این عمل هم شرایط و ادابی داره که باید رعایت بشه,وگرنه نتیجه معکوس میده,مثل همین موضوع.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی