گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
ژانویه 23, 2023 کد خبر : 84286 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

تشکیل گشت های حفاظتی ثابت و سیار در اراضی جنگلی گیلان

تشکیل گشت های حفاظتی ثابت و سیار در اراضی جنگلی گیلان

گیلانیان : گیلانیان :، حفاظت از عرصه های جنگلی را وظیفه مهم دانست و خاطرنشان کرد: یگان حفاظت این اداره کل به صورت شبانه روزی در سطح عرصه های ملی حضور دارد و با تشکیل گشت های حفاظتی ثابت و سیار به مقابله با قاچاق چوب می پردازند.

سرخوش کرم زاده ، زراعت چوب را یکی از سیاست های دولت و وزارت جهاد کشاورزی و سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری دانست و اظهار کرد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در راستای حفاظت از جنگل ها، زراعت چوب را در دستور کار دارد.

وی زراعت چوب را یکی از برنامه های مهم و راهبردی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری دانست و افزود: برای توسعه زراعت چوب اقداماتی نظیر معرفی متقاضیان زراعت چوب به بانک ها جهت دریافت تسهیلات، توزیع نهال رایگان بین زارعان و آموزش و ترویج نهال کاری و زراعت چوب انجام می شود.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، هدف از زراعت چوب را تامین نیاز صنایع سلولزی استان و کشور دانست و تصریح کرد: برای ادامه فعالیت صنایع سلولزی باید زراعت چوب را دنبال کنیم.

کرم زاده، با بیان اینکه از سال ۹۷ و در راستای قانون برنامه ششم توسعه زراعت چوب را در سطح ۵۳۰۰ هکتار از اراضی ملی استان آغاز کردیم، گفت: زراعت چوب در اراضی ملی در قالب طرح های جنگل داری و به صورت احاله مدیریت انجام شده است.

وی با اشاره به استفاده از شیوه جدید زراعت چوب جهت افزایش بهره وری و بهره برداری، ادامه داد: از سال ۹۹ تاکنون نیز ۱۸۷۳ هکتار جدید را در پنج منطقه از شهرستان های صومعه سرا و شفت به زراعت چوب اختصاص دادیم.

سرپرست منابع طبیعی گیلان با بیان اینکه سال گذشته از ۱۲۵ هکتار زراعت چوب بهره برداری شد و کاشت مجدد را آغاز کردیم، گفت: در ۱۴۵۰ هکتار دیگر نیز اقدامات اولیه زراعت چوب شامل ریشه کنی و شخم زنی برای کاشت مجدد انجام شده است.

وی در پایان یکی از وظایف مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان را حفاظت از عرصه های جنگلی دانست و خاطرنشان کرد: یگان حفاظت این اداره کل به صورت شبانه روزی در سطح عرصه های ملی حضور دارد و با تشکیل گشت های حفاظتی ثابت و سیار به مقابله با قاچاق چوب می پردازند.

کرم زاده همچنین از استقرار ایست های بازرسی در گلوگاه ها جهت کنترل ورود و خروج چوب آلات جنگلی خبر داد و عنوان کرد: با هرگونه برداشت غیر مجاز از جنگل های گیلان برخورد می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی