گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ Sunday, 19 August , 2018
مهر ۱۵, ۱۳۹۵ کد خبر : 53053 خبر ها

مدیرکل گمرک آستارا خبر داد

تشکیل ۳۰ فقره پرونده قاچاق کالا در گمرک آستارا

تشکیل ۳۰ فقره پرونده قاچاق کالا در گمرک آستارا

گیلانیان : مدیرکل گمرک آستارا از تشکیل ۳۰ فقره پرونده قاچاق کالا به ارزش ۷۰ میلیارد ریال در گمرک این شهرستان خبر داد.

رسول امیدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به ورود برخی از کالای غیرمجاز از مرز زمینی گمرک آستارا، اظهار کرد: کالای غیرمجاز نیاز به مجوزهای خاص قرنطینه‌ای و بهداشتی دارد.

وی با بیان اینکه کالای مذکور قبلاً از طریق سالن مسافری و سالن تجاری گمرک واحد کشور وارد می‌شدند، افزود: با برخورداری از ابزارهای کنترلی، وجود نیروهای ویژه انسانی و استقرار یافتن دستگاه‌های ایکس‌ری در بخش تجاری و مسافری درباره ورود هرگونه کالای غیرمجاز کنترل و نظارت دقیق صورت می‌گیرد.

مدیر کل گمرک آستارا با اشاره به اینکه از طریق ابزارهای کنترلی اخیراً ۱۱۰ کیلوگرم زالوی آلوده در مرز زمینی گمرک این شهرستان کشف و ضبط شد، خاطرنشان کرد: صاحب و حامل ۴۰ ساله کالای غیرمجاز تبعه آذربایجان بود.

امیدی گفت: پرونده کالای غیرمجاز کشف شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شده و به دلیل وجود ابزارهای کنترلی و جدیتی که همکاران ما در گمرک آستارا دارند گردشگران از حمل و جابه‌جایی هرگونه کالای غیرمجاز ممانعت کنند.

وی ورود هرگونه کالای غیرمجاز را علاوه بر ضرر و زیان‌های مادی دارای تبعات ناگوار بر سلامتی انسان‌ها دانست و یادآور شد: با توجه به حساسیتی که ورود هرگونه کالای غیرمجاز دارد برخورد با افراد خاطی و ضبط کالای غیرمجاز با جدیت در دستور کارشناسان گمرک آستارا قرار گرفته است.

مدیر کل اداره کل گمرک آستارا یادآور شد: در نیمه نخست سال جاری بالغ بر ۳۰ فقره پرونده قاچاق در گمرک آستارا تشکیل شده که ارزش ریالی آنها بیش از ۷۰ میلیارد ریال است.

وی تشکیل پرونده قاچاق مذکور را نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش قابل توجه عنوان کرد و متذکر شد: بیشتر پرونده‌های تشکیل شده به اتباع آذری زبان و ایرانی تعلق دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*