تبلیغ
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ Tuesday, 13 November , 2018
اسفند ۵, ۱۳۹۵ کد خبر : 57200 خبر ها

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان :

تشکیل ۶۳۹ گروه امر به معروف در گیلان

تشکیل ۶۳۹ گروه امر به معروف در گیلان

گیلانیان : دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان از تشکیل ۶۳۹ گروه طلایه‌داران، یاوران و یادآوران با سازماندهی پنج هزار و ۲۹۰ نفر به منظور ترویج این فریضه الهی در استان خبر داد.

حجت‌الاسلام غلامرضا شفیعی‌زاده ظهر امروز در نشست مشترک رؤسا و دبیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه الهی محسوب می‌شود و هدف از اجرای آن رشد و تعالی انسان‌ها است.

وی به نقش تاثیرگذار امر به معروف و نهی از منکر در شکل‌گیری رفتار دینی و انسانی اشاره کرد و افزود: با ترویج و توسعه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و با گسترش معروف‌ها زمینه گناه و منکرات از بین امت اسلامی برچیده می‌شود.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه نقش اصلی در امر به معروف و نهی از منکر را مردم دارند، تصریح کرد: آموزش لازمه امر به معروف و نهی از منکر است.

شفیعی‌زاده به تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و نهی از منکر با ۲۴ ماده و ۱۹ تبصره در مجلس شورای اسلامی در ۲۳ فروردین‌ماه سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: دوم اردیبهشت‌ماه سال گذشته قانون مذکور به تأیید شورای نگهبان رسید و دستورالعمل اجرایی آن در ۲۸ آذرماه سال ۹۴ ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه دستور شورای امر به معروف و نهی از منکر در اداره‌ها، سازمان‌ها و صنوف مختلف توسط آیت‌الله احمد جنتی رئیس ستاد در ۱۹ خردادماه امسال ابلاغ شده است، بیان کرد: فعالیت گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر در گیلان در قالب سه گروه تذکر زبانی طلایه‌داران، یاوران و یادآوران است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان از تشکیل ۴۳۸ گروه طلایه‌داران، ۶۵ گروه یاوران و ۱۳۶ گروه یادآوران امر به معروف و نهی از منکر به تعداد ۵ هزار و ۲۹۰ نفر در این استان خبر داد و یادآور شد: تعداد ۳ هزار و ۲۸۷ نفر در نیروهای مسلح گیلان آموزش‌های امر به معروف و نهی از منکر را گذراندند.

شفیعی‌زاده با بیان اینکه شورای امر به معروف و نهی از منکر در ۷۹ دستگاه اداری گیلان تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: تعداد ۱۳۲ شورای امر به معروف و نهی از منکر در اصناف، اتحادیه‌ها، هیأت‌های مذهبی، مساجد، مراکز ورزشی و احزاب استان تشکیل شده است.

وی به آموزش امر به معروف و نهی از منکر توسط ۸۰۰ نفر از کارکنان اداره‌ها و سازمان‌ها در گیلان اشاره کرد و متذکر شد: امسال ۸۰ دستگاه اداری دولتی و خصوصی بازرسی شدند و نتیجه بازرسی‌ها به سازمان مربوطه اعلام شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

دکتر دلخوش در بازدید از شرکت چاپ و نشر نوین:

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است