گیلانیان
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ Monday, 18 February , 2019
دی ۱۹, ۱۳۹۷ کد خبر : 71451 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان :

تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب شهر رشت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب شهر رشت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان گفت: در صورت تخصیص اعتبارات ساماندهی رودخانه‌ها‌ تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب شهر رشت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

سیدمحسن حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب شهر رشت واقع در محدوده مسکن هم‌اکنون با پیشرفت فیزیکی ۵۶ درصد در حال تکمیل است و در صورت تأمین اعتبارات لازم سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان از طراحی یک طرح در قالب ۱۰ پروژه مجزا جهت ساماندهی فاضلاب‌های ورودی به رودخانه‌های شهر رشت از سال ۹۳ سخن گفت و افزود: این طرح جامع شامل ۸ پروژه جمع‌آوری فاضلاب شهری و ساخت ۲ واحد تصفیه‌خانه در نقاط تعیین شده شهر رشت بود.

حسینی در مورد روند ساخت تصفیه‌خانه جنوب شهر رشت واقع در محدوده مسکن مهر تصریح کرد: این پروژه با ظرفیت تصفیه ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب فاضلاب شهری در حال ساخت است و در سال‌های ۹۵ تا ۹۶ مبلغ ۳۰ میلیارد تومان از منابع ملی برای تکمیل آن اختصاص پیدا کرد.

وی مجموع اعتباراتی که شرکت آبفای گیلان برای ساماندهی رودخانه‌ها تاکنون دریافت کرده را ۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: پروژه تصفیه‌خانه مسکن مهر رشت هم‌اکنون ۵۶ درصد پیشرفت دارد و در صورت تکمیل آن امکان ساماندهی ۲۴ هزار متر مکعب فاضلاب منطقه جنوب شهر ممکن می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان تعریف و اجرای پروژه‌های زودبازده جهت جمع‌آوری سریع‌تر فاضلاب را از دیگر اقدامات شرکت آبفای گیلان در سطح شهر رشت اعلام کرد و بیان داشت: با تکمیل تصفیه‌خانه جنوب شهر رشت از ورود پساب‌ها به داخل دو رودخانه گوهررود و زرجوب جلوگیری می‌‌شود.

حسینی تکمیل و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه مسکن مهر رشت را در گرو تزریق اعتبارات ساماندهی رودخانه‌ها دانست و عنوان کرد: اگر این بودجه از محل منابع ملی به موقع به شرکت آبفای گیلان تخصیص داده شود تا دهه فجر سال آینده زمینه لازم برای افتتاح این تصفیه‌خانه فراهم می‌شود.

وی با استناد به آمارهای موجود در سیستم مشترکان آبفای گیلان از تولید روزانه ۹۵ هزار متر مکعب فاضلاب در شهر رشت خبر داد و ابراز داشت: در حال حاضر ۶۰ درصد این فاضلاب‌ها به داخل رودخانه گوهررود و ۴۰ درصد باقیمانده آن نیز به داخل رودخانه زرجوب ریخته می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان نحوه فعالیت تصفیه‌خانه فخب شهر رشت را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: از مجموع ۹۵ هزار متر مکعب فاضلابی که به داخل رودخانه‌های گوهررود و زرجوب شهر رشت می‌ریزد حدود ۳۹ هزار متر مکعب آن در محل تصفیه‌خانه فخب ساماندهی می‌شود.

حسینی در مورد سایر مجاری که اعتبار لازم برای اجرای پروژه‌های عمرانی شرکت آبفای از آن محل تأمین می‌شود نیز عنوان کرد: منابع موجود در تبصره ۳ که به ازای هر لیتر آب یک ریال از مردم دریافت می‌شود در مسیر اجرای طرح‌ها و توسعه شبکه فاضلاب شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

متن کامل بیانیه مهم رهبری خطاب به جوانان به‌مناسبت چهل سالگی انقلاب؛

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان :

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد

با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار گیلان؛

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد