گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
آوریل 19, 2014 کد خبر : 26492 خبر ها

تصویب فایناس یکپارچه سازی شالیزارهای گیلان در شورای اقتصاد

تصویب فایناس یکپارچه سازی شالیزارهای گیلان در شورای اقتصاد

گیلانیان : دکتر نجفی در دیدار با معاون آب ، خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی گفت : با استفاده از اعتبارات فایناس طرح تجهیز و نوسازی ۵۵ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان در مدت ۳ سال اجراء می شود .

وی با بیان اینکه تاکنون فقط ۶۸ هزار هکتار شالیزار گیلان تجهیز و نوسازی شده اند گفت : از ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار استان ۱۸۰ هزار هکتار قابلیت تجهیز و نوسازی دارد .

استاندار گیلان گفت : کاهش هزینه های تولید ، مدیریت آبیاری بویژه در زمان کم آبی ، افزایش بهره وری و تولید محصول از مزایای اجرای این طرح است که ضرورت انجام آن را اجتناب ناپذیر کرده است .

وی با بیان اینکه طرح تجهیز و نوسازی ویکپارچه سازی شالیزارها از دهه ی ۷۰ آغاز و به کندی پیش میرود گفت : یکی از دلایل کندی اجرای این طرح نبود اعتبارات کافی است که با استفاده از فاینانس این مشکل حل خواهد شد .

سجادی معاون آب ، خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی نیز در این نشست با اشاره به ردیف ملی ۳۰۰۰ میلیارد ریالی برای اجرای آبیاری تحت فشار در کشور گفت : در قانون بودجه ی امسال ۱۰هزار میلیارد ریال دیگر به این اعتبارات افزوده شد .

سجادی همچنین با اشاره به تصویب طرح انتراع سیاستگذاری صنایع تبدیلی از وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت : براساس قانون سیاستگذاری این بخش به وزارت جهاد کشاورزی بازگشت .

وی گفت : پرهیز از دوگانگی و موازی کاری در گسترش صنایع تبدیلی و انجام تخصصی امور از مزایای اجرای این قانون است .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی