گیلانیان
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023
آوریل 22, 2013 کد خبر : 18341 خبر ها

تصویب ۳ رشته جدید کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

تصویب ۳ رشته جدید کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

گیلانیان : بهروز دانشیان عصر امروز در مصاحبه با رسانه ها گفت: با توجه به حضور اعضای هیئت علمی متخصص، متعهد و همچنین  بهره گیری از امکانات آزمایشگاهی استاندارد و امکانات پژوهشی مناسب شامل کتابخانه ها و غیره برای جذب رشته های تحصیلات تکمیلی گام های موثری تاکنون برداشته شده است.

وی اظهار داشت: با توجه پیش بینی رسیدن به اهداف عالیه دانشگاه و نیاز منطقه ای به تصویب رشته های مورد نیاز سه رشته جغرافیای پزشکی، ادبیات تطبیقی و شیمی فیزیک را در شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم به تصویب رسید که با این رشته ها تعداد رشته های کارشناسی ارشد در واحد رشت به ۲۷ رشته خواهد رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت تعداد دانشجویان این واحد دانشگاهی را  ۱۲ هزار نفر اعلام کرد و گفت:  دانشگاه آزاد اسلامی محور توسعه علمی، پژوهشی و فرهنگی کشور است.

وی همچنین در پیرامون توسعه علمی نیز افزود: خوشبختانه دانشگاهیان و دیگر نخبگان و پژوهشگران کشور به واسطه پشتیبانی اعتقادی، انگیزه و خودباوری در عرصه های متخلف علم و فناوری موجب پیشرفت های شگفت انگیز علمی و فناوری در کشور شده اند.

دانشیان با تصریح اینکه کوشش های شبانه روزی دانشمندان موجب توسعه علمی در جامعه شده است، اظهارداشت: این مهم زیربنای اصلی توسعه کشور و تحقق اقتصادی دانش بنیان است. / منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی