گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
نوامبر 27, 2012 کد خبر : 15025 خبر ها

محمد حسين قرباني اعلام كرد :

تعبیر بی‌بصیرت شایسته سوال کنندگان از رئیس جمهور نیست

تعبیر بی‌بصیرت شایسته سوال کنندگان از رئیس جمهور نیست

اختصاصی گیلانیان : دکتر محمد حسین قربانی ، نماینده آستانه اشرفیه و کیاشهر در یک مصاحبه اختصاصی با خبرنگار “گیلانیان” گفت : در خصوص سوال جمعی از نمایندگان مجلس از رئیس جمهور در زمینه اقتصادی و عدم شفافیت و پاسخگوئی دولت به مجلس که موجب فشارهای روحی ، روانی جامعه شده بود مسایلی پیش آمد و مجلس علیرغم تعاملی که با وزرا داشت نتوانست به نتیجه مطلوب برسد به جهت اینکه رئیس شورای پول و اعتبار به هر حال رئیس کل بانک مرکزی است ، پاسخگوی مجلس نیست و وزیر هم شانه خالی کرد و مجلس ناچار شد در رابطه با مسایل اقتصادی از رئیس دولت، یعنی رئیس جمهور سوال کند.

وی افزود : شاید بعضی ها مبنایشان این بود که این اقدام جریانی، سیاسی، حزبی، گروهی بوده و یا قصد و غرضی در کار بوده ولی بنده به عنوان یکی از سوال کنندگان رئیس جمهور به صراحت اعلان می کنم که هیچگونه قصد و غرض و خط بازی و جریان سیاسی دخیل نبود فقط هدف شفاف سازی مسایل سیاسی و اقتصادی بوده است.

نماینده مردم آستانه و کیاشهر ادامه داد : بعد از این جریان فشارهای سیاسی برای پس گرفتن سوال وارد شد ولی بسیاری از دوستان در انجام کار مصر بودند تا اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران حج بطور شفاف و روشن نسبت به پیشرفت سوال از رئیس جمهور و انجام وظیفه نمایندگان از مجلس تقدیر و تشکر کرد و اعلام فرمودند از اینجا ببعد دیگر صلاح نیست.

وی همچنین گفت : از آنجائی که نظر مقام معظم رهبری به عنوان یک حکم و اتمام حجت بود و همه امضا کنندگان سوال از رئیس جمهور به طور قاطع لبیک گفتند و حتی بنده طی یک مصاحبه اعلام کردم : لبیک یا خامنه ای . تا دیروز نظرمان این بود و چون امروز نظر مقام معظم رهبری به صراحت اعلام شد و ما اعلام می کنیم مجلس نهم صددرصد اصولگرا و تابع ولایت و به عنوان کمترین در خدمت مقام معظم رهبری هست .

قربانی افزود: بعضی از دوستان ما امضا کنندگان سوال از رئیس جمهور را نمایندگان بی بصیرت اعلام کردند. تصورم این است که نمایندگان ما از بصیرت ، بینش و درایت بسیار بالائی برخوردار هستند و این نوع تعبیرها شایسته دوستان ما نیست که همکاران مجلسی خودشان را با این الفاظ متصف کنند .

وی افزود : بنده باور دارم اگر مقام معظم رهبری نظری و پیامی در روند اجرای سوال از رئیس جمهور می داشتند اعلام می کردند. به هر حال ایشان به این نتیجه رسیدند طرح سوال طرح خوبی بود و ادامه کار را صلاح ندیدند و ما باور داریم این اقدام مجلس  آورده های خوبی هم داشت ؛ همین سیاست تک نرخی کردن ارز ، کنترل بازار ، تدبیر برای ورود داروها و خرید گندم از اثرات خوب سوال از رئیس می تواند باشد که ان شاء الله مردم در آینده نزدیک اثرات مثبتش را ببینند.

وی در مورد سخنان نماینده لنگرود در خصوص تلاش برای بازگرداندن رامسر و تنکابن به گیلان گفت: بنده با این طرح بسیار بسیار موافقم و از نماینده لنگرود تشکر می کنم، ما باید در این زمینه تلاش بکنیم و اگر بتوانیم تنکابن و رامسر را به گیلان متصل بکنیم با توجه به مشترکات فرهنگی و زبانی و بسیاری از منابع مشترکی در این حوزه داریمم می توانیم باعث پیشرفت استان گیلان شویم .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی