گیلانیان
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ Sunday, 28 February , 2021
ژانویه 24, 2021 کد خبر : 80983 خبر ها

رییس هیئت مدیره کانون کارفرمایی گیلان :

تعطیلی کارخانجات گیلان توسط بانک‌ها/ دستگاه قضایی با واگذاری‌ رانتی شرکت‌ها برخورد کند

تعطیلی کارخانجات گیلان توسط بانک‌ها/ دستگاه قضایی با واگذاری‌ رانتی شرکت‌ها برخورد کند

گیلانیان : رسول سماکچی تعطیلی گسترده کارخانجات گیلان توسط بانک‌ها و سفر پیش‌روی ریاست دستگاه قضایی به استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: انتظار داریم دستگاه قضایی با واگذاری‌ رانتی کارخانجات و شرکت‌های گیلان برخورد کند.

«محمد رسول سماکچی» به سفر پیش روی رییس دستگاه قضایی به استان گیلان اشاره کرد و اظهارداشت: در آستانه سفر آیت‌الله رئیسی به گیلان هستیم و در همین‌جا لازم می‌دانم از حرکت انقلابی قوه قضائیه در برخورد با مفسدین به ویژه دانه درشت‌ها و حمایت از تولید و کارخانجات صنعتی تشکر و قدردانی کنم.

رییس هیئت مدیره کانون کارفرمایی گیلان با بیان اینکه با اقدامات دستگاه قضایی در سطح ملی مردم امیدوار شدند عنوان کرد: مردم انتظار دارند پیگیری مفاسد اقتصادی جدی‌تر و شفاف‌تر انجام گیرد و در مورد پرونده‌هایی هم که مطرح و حکم برایشان صادر می‌شود، اطلاع‌رسانی شود.

وی برخی از درخواست‌های کانون کارفرمایی صنایع و حرف استان گیلان از ریاست دستگاه قضایی را برشمرد و تصریح کرد: در سطح ملی درخواست داریم به عنوان مدعی‌العموم بدهی بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی یا حداقل سود ماهانه حدود پنج هزار میلیارد تومانی آن دریافت شود.

سماکچی با تاکید بر اینکه در مورد این قضیه تا حکمی صادر نشود دولت بدهی خود را پرداخت نمی‌کند، رسیدگی به وضعیت بازنشستگان تامین اجتماعی را خواستار شد و گفت: ورود فوری به بورس و فرابورس و رسیدگی به تخلفات بورسی‌ها به ویژه دولتیان که مردم عادی را به خاک سیاه نشاندند هم از دیگر تقاضاهایی است که از دستگاه قضایی داریم.

وی وضعیت حوزه تولید و صنعت در گیلان را هم مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: در گیلان بیش از یکصد کارخانه در سنوات گذشته توسط بانک‌ها توقیف و سال‌ها بدون گرفتن تصمیم جهت واگذاری یا اجاره تعطیل هستند و کارخانه مدرن ایحاگستر نمونه بارز این ماجرا است که حدودهشت سال توسط بانک ملی توقیف و دستگاه‌های مدرنش خاک می‌خورند.

رییس هیئت مدیره کانون کارفرمایی گیلان واگذاری رانتی شرکت الکتریک گیلان با ۱۲ هکتار زمین در سال ۸۲ به همسران چهار نفر از مسئولان که دادگستری استان در جریان اسامی و نحوه واگذاری آن است را هم متذکر شد و افزود: واگذاری صنایع پوشش با سه هزار و ۵۰۰ کارگر و ۹۵ هکتار زمین که کاملا تعطیل شد هم از دیگر مواردی است که تقاضا داریم مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه شرکت نساجی پوپلین با مدیریت ضعیف سرمایه‌گذاری بانک ملی در شرف تعطیلی کامل است یادآور شد: در حال حاضر چیزی حدود ۱۰۰ کارخانه کوچک و بزرگ در شهرک‌های صنعتی استان گیلان خاک می‌خورند و به جای فعالیت در حوزه تولید و اشتغال تعطیل هستند.

سماکچی شهر صنعتی رشت را یکی از قدیمی‌ترین شهرهای صنعتی کشور دانست و در همین مورد اذعان کرد: این شهر صنعتی از ابتدای امر موظف بود تصفیه‌خانه صنعتی متمرکز ایجاد کند که تاکنون انجام نشده زیرا بدون بودجه دولتی امکان انجام این کار وجود ندارد بنابراین ورود دولت در این موضوع حیاتی است.

سماکچی حرکت در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری به ویژه در حوزه تولید و اشتغالزایی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم بخش بزرگی از مشکلات و چالش‌های بخش تولید و صنعت گیلان با اقدامات انقلابی دستگاه قضایی هر چه زودتر حل و فصل شود تا این استان با عبور از معضل بیکاری به جایگاه واقعی خود در این عرصه برسد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت