گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
آگوست 18, 2014 کد خبر : 29090 خبر ها

تعیین سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی آستارا

تعیین سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی آستارا

گیلانیان : دکتر محمد علی نجفی صبح امروز پس از شرکت درکارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه ی اقتصادی گفت : در این نشست سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان سازمان مسئول منطقه ی ویژه ی اقتصادی آستارا تعیین شد .

وی با بیان اینکه قانون ایجاد منطقه ی ویژه ی اقتصادی در سال ۸۹ به تصویب رسیده بود گفت : در این مدت به دلیل عدم تعیین سازمان متولی ، منطقه ی ویژه ی اقتصادی آستارا غیرفعال بوده و مردم غربی ترین شهرستان گیلان و تجار و بازرگانان استان گیلان و کشور از مزایای بهره گیری از تسهیلات این منطقه، محروم بودند .

وی با اشاره به عزم جدی دولت تدبیر و امید برای فعال کردن مناطق ویژه ی اقتصادی مصوب گفت : با این اقدام دولت تدبیر و امید پس از سالها یکی از انتظارات بزرگ مردم آستارا محقق شد .

دکتر نجفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به محدود ۱۱۹هکتاری منطقه ی ویژه ی اقتصادی بندر آستارا گفت : درفاز نخست این منطقه در محدوده ۶۰ هکتاری بندر چند    منظوره ی آستارا مستقر می شود .

وی خاطر نشان کرد : باتوجه به آماده بودن زیرساخت ها در محدوده بندر و توسعه ی تجارت در آستارا ، این منطقه ی ویژه ی اقتصادی موجب رونق  هرچه بیشتر تولید واشتغال  گیلان و منطقه دریای خز ر شود .

وی هم مرز بودن با جمهوری آذربایجان و دسترسی آسان به کشورهای آسیای میانه ، قفقاز و اروپای شرقی را مزیت منطقه ویژه اقتصادی آستارا ذکر و اظهار امیدواری کرد با راه اندازی این منطقه و تکمیل راه آهن گیلان ،بیشتر از گذشته شاهد آبادانی این شهرستان باشیم .

دکتر نجفی با بیان اینکه برای آستارا به جهت اینکه در مسیر دسترسی کشورمان با کشورهای آسیای میانه و شرق آسیا قرار گرفته است اهمیت بسیاری قائل هستیم گفت : این شهرستان دارای مزیت ها و پتانسیل بالایی از طرف مرزهای دریایی و زمینی است که باید شکوفاتر شود
وی تاکید کرد : مدیران باید بیشتر کوشا باشند و برای همه کارها دراین شهرستان برنامه داشته باشند تا آستارا بیشتر توسعه یابد .

گفتنی استاستاندار گیلان در سفر بهمن ماه به آستارا در شورای اداری قول داده بود مشکل اجرایی شدن منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان را حل کند ./منبع : استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی