گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
سپتامبر 24, 2014 کد خبر : 29996 خبر ها

فرمانده قرارگاه سازندگی قرب کوثر خاتم‌الانبیاء (ص) خبر داد

تعیین تکلیف ۲۰ هزار مفقودالاثر دوران دفاع مقدس

تعیین تکلیف ۲۰ هزار مفقودالاثر دوران دفاع مقدس

گیلانیان : فرمانده قرارگاه سازندگی قرب کوثر خاتم‌الانبیاء (ص) از تعیین تکلیف وضعیت ۲۰ هزار نفر از شهدای مفقودالاثر در دوران دفاع مقدس خبر داد.

سردار سید ضیاءالدین حزنی در مراسم هشت سال دوران دفاع مقدس در مسجد امام خمینی (ره) شهرک شهید انصاری رودسر با اشاره به رشادت بسیجیان در دفاع مقدس اظهار کرد: شهدا زیباترین فداکاری را در دوران دفاع مقدس ترسیم کردند.

وی به وجود ۲۵ هزار نفر مفقودالاثر در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: وضعیت ۲۰ هزار نفر از شهدای مفقودالاثر در دوران دفاع مقدس تاکنون تعیین تکلیف شده و وضعیت پنج هزار نفر هنوز نامعلوم است.

حزنی با تأکید بر بیان واقعیت‌های دوران دفاع مقدس برای نسل امروز، یادآور شد: تهدیدهای دشمن در اراده ملت ایران تاثیری نداشته است.

فرمانده قرارگاه سازندگی قرب کوثر خاتم‌الانبیاء (ص) سن بیشتر شهدای دوران دفاع مقدس را ۱۶ تا ۲۰ سال عنوان کرد و گفت: شهدا با جانفشانی امری نشدنی را محقق کردند.

وی ملت ایران را تابع ولایت فقیه خواند و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تنها نظامی در دنیا است که تمام مردم در به ثمر رساندن آن مشارکت داشتند. حزنی با اشاره به جانفشانی بانوان در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: تعداد ۵ هزار و ۲۶۶ شهیده زن در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی شده و بیشتر شهدا مربوط به خرمشهر و آبادان است.

فرمانده قرارگاه سازندگی قرب کوثر خاتم‌الانبیاء (ص) تعداد شهدای دانش‌آموز در دوران دفاع مقدس را ۳۶ هزار و ۱۶۷ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد ۲ هزار و ۷۵۷ نفر روحانی در هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به کمک دنیای غرب از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی، شوروی و کشورهای عربی به رژیم بعثی عراق در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: ملت ایران به تبعیت از رهبری اعتنایی به دشمنان نکردند و در مقابل رژیم بعثی به پیروزی رسیدیم.

حزنی به حفظ حریم جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: رزمندگان بر دشمن تاختند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور جدا شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی