گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
سپتامبر 28, 2014 کد خبر : 30076 خبر ها

شعبانعلی خاوری :

تفاهم نامه بهسازی و روکش آسفالت راه های روستایی اجرا شد

تفاهم نامه بهسازی و روکش آسفالت راه های روستایی اجرا شد

گیلانیان : تفاهم نامه بهسازی و روکش آسفالت راه های روستایی بین وزارت راه و شهرسازی و بخش خصوصی اجرا شد

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: برای نخستین بار در کشور تفاهم نامه بهسازی و روکش آسفالت راه های روستایی بین وزارت راه و شهرسازی و بخش خصوصی در استان اجرا شد.

شعبانعلی خاوری عصر شنبه در بازدید از پروژه های آسفالت راه های روستایی استان افزود: با اجرای صحیح این تفاهم نامه عقب ماندگی آسفالت در بخش راه روستایی استان جبران خواهد شد.

وی همچنین از شناسایی ۱۱۴ نقطه پر حادثه تا پایان سال گذشته در سطح استان خبرداد و  اظهارداشت: از این تعداد ۷۵ نقطه آشکارسازی و بقیه نقاط هم تا پایان امسال انجام می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان بر ضرورت استاندارد سازی سرعت گیرها در جاده ها تاکید کرد و گفت: این مهم نقش اساسی در کاهش تصادفات و تلفات جاده ای دارد.

 وی در ادامه با بیان اینکه  حریم راه ها نقش مهمی در ایمنی راه ها دارد، افزود:  نزدیکی شهرها و روستا ها و همچنین قرار داشتن مراکز جمعیتی در حاشیه راه ها یکی از مشکلات ایمنی جاده های استان است.

 خاوری با تصریح اینکه گیلان بعد از تهران پرتراکم ترین استان کشور است، گفت: عوامل متعددی مانند آب و هوای مساعد، خاک رطوبتی و حاصلخیز، وجود شبکه های آب روان دائمی و امکانات کشاورزی فراوان و متنوع و گسترش راه های ارتباطی موجب ایجاد تراکم شدید در این استان شده است.

وی از برخورد جدی اداره کل راه و شهرسازی گیلان با متجاوزان و متصرفان حریم راه ها استان خبرداد و افزود: پاکسازی حریم راه ها نیازمند عزم جدی تمامی مسئولان است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه تصرف حریم راه به منزله یک نقطه پر حادثه است، اذعان داشت: رفع تصرف حریم راه ها کار بسیار مشکل و  پر تنشی است.

وی تاکید کرد: احداث راه های مواصلاتی اعم از آزاد راه ها، بزرگراه ها، راه آهن و غیره یکی از مهمترین شاخصه های توسعه یافتگی در منطقه وجود شبکه حمل و نقل و جاده های ایمن و مناسب برای دسترسی و ارتباط با سایر مراکز مهم کشور است.

خاوری در ادامه یادآور شد:  تاثیر این عامل بر رشد و گسترش سایر عوامل توسعه انکارناپذیر  است و زمینه توسعه از جهات مختلف را فراهم می آورد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی