جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ Friday, 22 June , 2018
آذر ۲۱, ۱۳۹۵ کد خبر : 54935 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

تفاوت فکری موجب تکامل و پیشرفت جامعه می شود

تفاوت فکری موجب تکامل و پیشرفت جامعه می شود

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه اسلام نمی گوید اختلاف فکر نداشته باشید،گفت:اختلاف فکر و اندیشه در صورتی که موجب تحقیق و فعالیت کارشناسانه باشد موجب تکامل و پیشرفت جامعه می شود.

آیت الله قربانی در دیدار با مسئولین شهرستان های آستارا،تالش و رضوانشهر که امروز به مناسبت هفته وحدت در بیت ایشان انجام شد، هفته وحدت را میراث به جامانده از جمهوری اسلامی امام و رهبری دانست و اظهار کرد:هفته وحدت دل های مسلمانان را به یکدیگر نزدیک تر می کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه گرامیداشت هفته وحدت فرصتی مناسب برای دلگرمی و اعلام وحدت دل های مسلمانان اعم از شیعه و سنی است،افزود:اگر هفته وحدت به خوبی گرامی داشته شود، دشمنان اسلام از اختلاف افکنی بین شیعه و سنی ناامید می شوند.

وی با بیان اینکه انسان ها از نظر فکری و تربیتی مثل هم نیستند و هر کس متناسب با محیط زندگی اش سطح علم و آگاهی متفاوتی دارد،گفت:باید در بحث دین کنکاش و پژوهش تخصصی صورت گیرد تا با یقین در مسیر دین گام برداشته شود.

آیت الله قربانی با بیان اینکه خداوند در قرآن تاکید می کند که «لا اکراه فی الدین» یعنی دین محوری مردم با اجبار و زور میسر نمی شود، اضافه کرد:باید با کار فرهنگی، علمی و مناظره های منطقی افکار دینی در دیگران پرورش یابد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه خداوند اگر می خواست می توانست همه افراد را از یک فکر و عقیده بهره مند سازد، گفت: خداوند تفکر و اندیشه متفاوتی در انسان ها قرار داده است تا انسان ها تعقل کنند و به میزان تلاش خود از تعالی برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه اسلام نمی گوید اختلاف فکر نداشته باشید،یادآور شد:اختلاف فکر و اندیشه در صورتی که موجب تحقیق و فعالیت کارشناسانه باشد موجب تکامل و پیشرفت جامعه می شود.

آیت الله قربانی با بیان اینکه دین اسلام در دنیا به صورت خشن و ناشی از اقدامات وحشیانه داعش معرفی می شود،عنوان کرد:وظیفه ماست که منطق حقیقی اسلام را بیان کنیم،اسلام دین فطرت است و دستورات اسلام با فطرت انسان سازگار است لذا اگر به درستی بیان شود افراد جذب می شوند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه قرآن می خواهد که افکار مختلف با یکدیگر جنگ و ستیز نداشته باشند، یادآور شد: دشمن به دنبال تفرقه و ستیز مسلمانان است زیرا در جنگ مسلمانان است که می تواند سلاح ها و محصولات خود را بفروشد.

وی با بیان اینکه جنگ مسلمانان با یکدیگر موجب فروکش تمدنمان می شود،خاطرنشان کرد:مسلمانان اعم از شیعه و سنی با هم برادر هستند و ما با دشمنان اسلام هیچگونه برادری نداریم لذا اگر با یکدیگر وحدت داشته باشیم دشمنان اسلام نابود خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش